i drugi kažu

Dok se spremam za nove utakmice, moram da citiram dva teksta sa Metaloplastikinog sajta.

RK PKB – RK METALOPLASTIKA 15:24 (8:10)

U stilu šampiona, u stilu najvećih klubova, u stilu najbolje ekipe u Srbiji, što naš klub i jeste, rukometaši Metaloplastike posle Vrbasa, pobedonosno smo napustili i Beograd, odnosno Padinsku skelu, mesto gde smo prethodnih sezona imali mnogo muke, ove 2014. rivalu smo dozvolili da se nada samo jedno poluvreme.

Prva dva gola na utakmici postigli smo mi, ali domaći odgovaraju sa nizom od tri gola i prelaze u vođstvo. Ipak, ponovo u završnici poluvremena preuziamo stvari u svoje ruke. Dolazimo do prednosti i na odmor odlazimo pri vođstvu 10:8.

Drugo poluvreme bilo je celo u našem ritmu, po notama velikih majstora, poletne igre u slavu rukometa. Odmah na početku serijom i definitivno pokazujemo koji tim će slaviti. Za 15 minuta nastavka postižemo 8 golova, PKB – u dozvoljavamo samo 3, što nam donosi sedam golova viška, 17:11. No, iako je sve bilo jasno, naša Metaloplastika nije želela da popusti, nastavila je da igra brzo i lepo u napadu, ali i borbeno i čvrsto u odbrani. O tome kako je naša odbrana igrala, dovoljno govori podatak da smo primili svega 15 golova za 60 minuta, verovatno rekord ove sezone. Napad je 24 puta tresao mrežu domaćih za konačnih 24:15. Najbolji strelci bili su Prodanović i Grujičić sa po četiri gola.

Prvi smo, svi gledaju najvećem klubu u leđa i spremni smo za plejof. Uz to, jedini smo tim u Srbiji koji je još uvek u trci za trofej na tri fronta i jedini klub koji brani čast srpskog rukometa u Evropi.

Momci svaka čast, ponosni smo na vas !!!!.

Dolazi nam „Želja“!

Iza nas je fantastična sezona koju smo, do sada odradili, dobro da bolje ne može biti. Prvi smo u ligi, igramo polfinale „Čelendž kupa“, čuvamo ugled srpskogrukometa na starom kontinentu, a stigli smo i u četvrtfinale Kupa Srbije. No, sada kreće završnica svih nadmetanja, „vodimo ratove“ na sva tri fronta, a pobednički mentalitet i sjajan kvalitet naše ekipe ne dozvoljava gubljenje bilo koje bitke bez borbe. Čeka nas neverovatno zgusnut raspored, možda više od dve utakmice nedeljno, preko svih granica izdržljivosti, ali Metaloplastika je toliko puta ove sezone pokazala da je jača od svega, te da nema izazova na koji se ne može adekvatno odgovoriti.

Teški i naporni april otvara početak plejofa Super lige. Četiri najbolje ekipe iz Super lige (Metaloplastika, Železničar, Radnički Kragujevac i C. Zvezda) uz učesnike SEHA lige (Partizan i Vojvodina) boriće se za titulu i plasman u Evropu. Kao najbolji tim regularnog toka lige, prve dve utakmice igramo u Šapcu, a prva od njih je na programu u sredu kada nam dolazi Železničar. Nema kola u plejofu u kojoj se neki meč može okarakterisati kao derbi te runde, ali svakako da će se na parketu hale „Zorka“ voditi borba dve ekipe koje su najviše pokazale tokom sezone u Super ligi, a o tome svedoči i tabela.

Do sada smo, u sezoni 2013/2014 odigrali dve utakmice, u kojima je jedan put slavio dvostruki šampion Evrope, a jednom je bilo nerešeno. Svi navijači Metaloplastike jako dobro pamte utakmicu iz prvog dela prvenstva, odigranu u sali „Gimnazije“. Duel je naš tim dočekao kao ekipa koja nije imala baš najbolji start sezone, dok su gosti bili neporaženi, predvodili tabelu i najavljivali pohod na pobedu i u Šapcu. Međutim, na parketu stvari nisu bile onakve kakve su Nišlije očekivale. Osim u prvih 10 – ak minuta kada je na semaforu vladala rezultatska ravnoteža, ostatak meča dominirao je samo jedan tim. Bili smo bolji u odbrani, efikasniji u napadu, brži u kontri. To se ubrzo odslikalo i na rezultat, te je Metaloplastika slavila više nego ubedljivo, dok su gosti koji su visoko leteli doživeli jako teško i nezgodno prizemljenje.

Bila je Metaloplastika blizu pobede i u Nišu i samo je čudan sudijski kriterijum u poslednja dva napada na utakmici uzeo bod našem timu, a domaćima doneo.

Bilo kako bilo, te dve utakmice su prošlost, a sadašnjos je utakmica u sredu u hali „Zorka“. Metaloplastika je svakako kvalitetniji tim što je i pokazala do sada. Daj Bože da se ponovi utakmica iz prvog dela Super lige, ali niko od nas nema ništa protiv da slavimo i minimalnu pobedu, ali samo da bude pobeda i da pored našeg imena na tabeli da stoji broj dva. Nišlije nemaju šta da izgube i zato će u Šabac doći potpuno rasterećeno.

Jedino u šta nema ni mrvice sumnje, to je da će svi koji nose dres sa grbom slavnog šabačkog kluba pružiti svoj maksimum, nadjačati sveprisutan umor i učiniti sve da se proslavi pobeda. Naravno, snaga mora doći i sa tribina. Protiv Finaca smo videli da zajedno možemo sve, hajde zato da i u domaćim okvirima pokažemo koji grad je grad rukometa. Svi na utakmicu !!!!

SREDA, 9. APRIL, HALA „ZORKA“ 19:00

A večerašnju utakmicu protiv Železničara, 1. kolo plejofa, prenosi i sajt Superlige. Linkovi su ovde, posebno Metaloplastikin, a posebno Zvezdin. Da ne poveruje čovek da ću dočekati tako nešto kad je u pitanju domaća liga