još vesti sa izvora

To može samo Metaloplastika!

RK METALOPLASTIKA – RK AGUAŠ SANTAŠ 29:21 (11:12)

Kada bude naša ekspedicija krenula u Portugal, u avionu se mora naći mesto i za osam golova, toliko pogodaka viška nosimo u Aguaš Santaš na revanš polufinala „Čelendž kupa“. Po ko zna koji put naš tim je pokazao kvalitet, ali i šampionski mentalitet. Koliko ekipa je uspelo da se vrati iz minusa na poluvremenu i pobedi sa 8 golova razlike ? verovatno niko ne može da se seti nijedne, e to je uspela naša Metaloplastika večeras. Ako se uzme u obzir da su u poslednjim sekundama gosti dali gol, a razlika je mogla biti i dvocifrena, no, ništa ne može umanjiti veličanstvenost večerašnje pobede.

semifinal1     semifinal2
Više slika pogledajte u galeriji sajta…

Na početku gosti se bolje snalaze, pogađaju tri puta naš gol, a kako se i pretpostavljalo nosi ih njihova bekovska linija: Roke, Kruz, Bjelanović. Ipak, nismo im u tim trenucima dozvolili da pobegnu, šampionski smo se vratili u utakmicu, odigrali dobro u odbrani, a u napadu golovi Prodanovića i Grujičića nas drže u utakmici. Na poluvremenu 11:12.

Onda je usledilo drugo poluvreme, nastavak utakmice i početak rapsodije šabačkih rukometaša. Odmah smo poveli 14:13 i malo po malo uvećavali prednost. Ako je odbrana 5 – 1 solidno funkcionisala u prvom delu, u drugom poluvremenu je odigrala iznad granica mogućeg. Nekoliko puta su gosti bacali loptu ili šutirali iz nemogućih situacija, ne zato što su bili puni samopouzdanja, već što prosto nisu imali drugo rešenje. Međutim i kada su uspevali da organizuju akciju, fantastični, briljantni Arsić je ponovo zaustavljao udarce koje su već mnogi videli u golu. Učinak od 17 odbrana dovoljno govori. U napadu, raspoloženim Prodanoviću i Grujičiću u nastavku se pridružuju Kankaraš, Medurić, Marjanović i naravno, neverovatni Žikica Milosavljević koji ne samo da je 6 puta pogađao gol gostiju, već su to bile nove rukometne bravure majstora ove igre. Polako je razlika rasla, dva, pet, sedam, u dva navrata osam golova razlike, a u dva je bilo i plus 9, PLUS 9 u POLUFINALU evropskog takmičenja !!!!!

Veliki vetar u leđa našim igračima dala je i publika. Gotovo ispunjena hala „Zorka“ bila je u transu, a svu snagu šabačke publike osetili su i Portugalci koji često nisu čuli savete trenera i kada bi bio udaljen nekoliko centimetara od igrača. Ko je prisustvovao 80 – ih godina utakmicama Metaloplastike, sigurno ga je večerašnja atmosfera vratila u te dane.

Golove za nas su postigli: Prodanović, Milosavljević i Grujičić, svi 6, Kankaraš 4, Marjanović 3, Obradović 2, Medurić i Marković jedan gol. Kod gostiju Roke 7 pogodaka.

Pobeda dolazi do izražaja i kada se pogleda statistika gde je naš klub imao 9 isključenja, a Aguaš Santaš Milaneza 4.

Bilo je sjajno, odlično, ali nema vremena za slavlje, iako su to naši igrači zaslužili. Kroz tri dana u Šabac dolazi C. Zvezda u nastavku plejofa.

A sada protiv Zvezde!

Još nismo presabrali sve emocije i zadovoljstvo posle velike pobede u prvoj utakmici polufinala „Čelendž kupa“, a već kroz dva dana nas očekuje novi duel, težak meč 4. kola plejofa u kome, u našoj hali „Zorka“ dočekujemo Crvenu Zvezdu.

mp-cz

U utakmicu Metaloplastika ulazi kao favorit. Naši rukometaši prkose svim pritiscima neverovatno zgusnutog rasporeda od dve utakmice nedeljno u kome nema rivala protiv koga je moguće odmoriti neke igrače. Već duže jedino Mi branimo čast Srbije u evropskim takmičenjima i na pragu smo finala, no sada je sav fokus na Beograđanima.

Posle tri utakmice plejofa, sa dve pobede, velika trijumfa nad Nišlijama i šampionom Vojvodinom, kojoj smo naneli prvi poraz u domaćoj ligi posle punih 17 meseci i nesrećnim porazom u Kragujevcu, držimo lidersko mesto zajedno sa Radničkim i Novosađnima. U ovom trenutku, Crvena Zvezda sa utakmicom manje, jedini je tim u plejofu koji nije osvojio niti jedan bod, a bez obzira na ishod večerašnje utakmice protiv Partizana, njima je pobeda neophodna da bi ostali u borbi za titulu, te će svakako maksimalno motivisani doći u naš grad. No, Mi smo ti koji se pitamo, a pokazali smo tokom prvenstva da smo kvalitetniji tim od Zvezde.

U Super ligi, igrali smo dva puta. Najpre je u drugom kolu, beogradski klub slavio na svom parketu 24:22, ali smo im se revaširali sa kamatom u decembru kada smo ih više nego ubedljivo pobedili u „Zorki“ sa čak 9 razlike, 30:22, a u nekoliko navrata prednost je bila i veća.

Svi bi voleli da se ponovo utakmica iz 15. decembra, ali nemamo ništa protiv ni da pobedimo sa jedan razlike, samo da nova dva boda upišemo na svoj konto. Naravno, veliki vetar u leđa može biti puna hala „Zorka“ i podrška poput one u sredu ili subotu, zato, nema izgovora, u sredu, u 19:00 vaše mesto je na tribinama hale „Zorka“, a dlanovi i grla spremni za podršku našoj sjajnoj ekipi u pohodu ka novim uspesima.

PONAVLJAMO, SREDA, 19:00, HALA „ZORKA“ !!!!!!!!!!