dobar glas daleko se čuje

Superliga (plejof):

Partizan zakucan za dno, Metaloplastika do prve pobede u gostima!

30. april 2014. | 23:25(2) Twitter

Šabačka Metaloplastika, napravila je prvi „brejk“ u srpskom plejofu pobedivši Partizan u gostima – 27:22 (9:11), u poslednjem meču petog kola. Na beogradskoj Banjici viđena su dva totalno različita poluvremena, a finalista Čelendž Kupa, pokazao je da je u odličnoj formi sjajnom igrom u nastavku meča, kada je odličnom odbranom 5-1 u potpunosti nadigrao rivala serijom lakih golova.

Motivisani gosti sa razbranjenim Arsićem na golu (15 odbrana), uz raspucanog Marjanovića (5) iz kontre i najboljeg igrača utakmice, Miloša Dragaša (9 golova), došli su do preokreta već na startu drugog dela, kada su serijom 4:0 (9:11 – 13:11), nagovestili konačan ishod duela.

U taboru Beograđana nisu imali odgovor za šabačku odbranu, a kada je i Dragaš ušao u seriju golova, postalo je jasno da će Partizan upisati i četvrti poraz. Pokušao je novi trener crno-belih Nenad Maksić da nešto promeni pri rezultatu 16:20 u 46. minutu na tajmautu, ali snage ni kvaliteta u domaćem sastavu nije bilo.

Najefikasniji kod Partizana bili su Radovanović, Marsenić i Jovanović sa po četiri pogotka.

Rukometaši Partizana na večerasnjem susretu nosili su majice sa brojem žiro računa i SMS broja za pomoć maloj Lani Jokić koja boluje od cerebralne paralize. Za operaciju i njene prve korake neophodno je prikupiti 60.000 evra.

Vucic namestio,sram ga bilo. 🙂

ŠAPČANI MERKAJU TITULU: Metaloplastika sa prvim “brejkom” sa Banjice!

Datum:30.04.2014 | Autor:zika.bogdanovic

Ako se po prvom delu šampionske trke može zaključiti, šabačka Metaloplastika je “viđena” u borbi za titulu posle skoro tri decenije bez trofeja na domačoj sceni!Šapčani su napravili večeras prvi „brejk“ u srpskom plejofu pobedivši Partizan u gostima 27:22 (9:11) u poslednjem meču petog kola. Na beogradskoj Banjici viđena su dva totalno različita poluvremena, a finalista Čelendž Kupa, pokazao je da je u odličnoj formi sjajnom igrom u nastavku meča, kada je odličnom 5-1 odbranom u potpunosti nadigrao rivala serijom lakih golova.

Motivisani gosti sa razbranjenim Arsićem na golu (15 odbrana), uz raspucanog Filipa Marjanovića (5) iz kontre i najboljeg igrača utakmice, Miloša Dragaša (9 golova), došli su do preokreta već na startu drugog dela, kada su serijom 4:0 (9:11 – 13:11), nagovestili konačan ishod duela. U taboru Beograđana nisu imali odgovor za šabačku odbranu, a kada je i Dragaš ušao u seriju golova, postalo je jasno da će Partizan upisati i četvrti poraz.

Pokušao je novi trener crno-belih Nenad Maksić da nešto promeni pri rezultatu 16:20 u 46. minutu na tajm-autu, ali snage ni kvaliteta u domaćem sastavu nije bilo. Stare boljke, prespor i bezidejan napad, obeležili su i ovaj duel Beograđana u čijim redovima su bili najefikasniji Radovanović, Marsenić i Jovanović sa po četiri pogotka.

Šapčani su prvi zabeležili pobedu na gostujućem terenu, a da li ona možda znači i titulu, postaće mnogo jasnije nakon duela u nedelju, kada Vojvodina gostuje Partizanu na “Banjici”. Nema sumnje da će svi u taboru Metaloplastike navijati za beogradski sastav…

Metaloplastika hoće “brejk” na Banjici, Marjanović: Želimo da se odlepimo

Veliki uspeh je ostvarila šabačka Metaloplastika plasmanom u finale Čelendž Kupa proteklog vikenda u dvomeču sa portugalskim Agaš Santašom. Pred Šapčanima je novi izazov, finalni mečevi sa švedskim Savehofom (17/18. i 24/25. maj – prvi meč kod kuće), ali pre toga, izabranici trenera Slavka Novakovića, pokušaće da niz uspeha nastave u plejofu domaće Super lige. U petom kolu u sredu od 18 časova, Metaloplastika gostuje Partizanu na Banjici. Svestan trenutka je i povremeni srpski reprezentativac, Filip Marjanović:

– U domaćem prvenstvu igramo jako dobro. Već sam ranije kroz šalu rekao da nas teško ko može pobediti u Šapcu, a sada ćemo se boriti i na strani da uzmemo što više bodova. Čeka nas teška utakmica. To što je Partizan promenio trenera, može im biti vetar u leđa i neka nova snaga. To nas, međutim, ne interesuje. Želimo da napravimo prvi „brejk“ u plejofu i uzmemo bodove na strani. Prvi smo trenutno, ali hoćemo da probijemo led i odlepimo se od ostatka lige – komentariše Marjanović narednog rivala i podatak da u dosadašnjih 14 mečeva u plejofu, gosti nisu osvojili ni jedan bod.

Pobeda u gostima bi potvrdila visoke ambicije Šapčana…

– Naš cilj je da budemo među dve najbolje ekipe u zemlji. Imamo još šest utakmica, četiri u gostima i dve kod kuće. Za to su nam neophodni bodovi na strani.

Za razliku od rivala, Metaloplastika ima ubitačan ritam igranja na tri fronta.

– Očekuje nas minimum devet utakmica do kraja sezone, ali smo spremni. Borimo se i protiv rivala, i protiv napora. Nećemo posustati. Pokazaćemo da smo pravi onda kada je to najpotrebnije…

Za Marjanovića nema pravog favorita u šampionskoj trci.

– Ne bih da nagađam, ali Vojvodina ima jednu od najjačih ekipa. Pokazao se i Radnički, ali ne bih da prognoziram, jer gledamo sami sebe.

Uspesi u Evropi obavezuju novu generaciju šabačkih rukometaša.

– Jako smo zadovoljni. Imali smo sjajan mesec, naporan, ali nas prava iskušenja tek iščekuju u maju. Čeka nas borba na tri fronta. Napravili smo najveći uspeh u novijoj istoriji Metaloplastike plasmanom u finale Čelendž Kupa.

Metaloplastika će biti domaćin prvog meča finala sa švedskim Savehofom…

– Nije bitno gde igramo, ne smeta, niti godi. Finale je jedno novo iskustvo. Zanimljivije bi bilo da se revanš igra u Šapcu, ali ne opterećujemo se. Savehof je bio najzvučnija ekipa u završnici i došli su do finala. Verujem da će navijači uživati.

Puno je onih koji ovih dana podsećaju na sjajne osamdesete godine, kada je Metaloplastika vedrila i oblačila jugoslovenskim i evropskim rukometom.

– Sve to prija. Ljudi u Šapcu vole rukomet i to se vidi na poslednjim utakmicama. Dvorana je prepuna u plejofu, a bila je i protiv Finaca i Portugalaca. Ljudi vole rukomet i rado se prisećaju trenutaka sa „vanzemaljcima“. Svima nam je drago da se publika vratila. Podršku osećamo na svkaom koraku, u hali, po gradu, svi nas hvale, bodre, tapšu po ramenu. Uspeli smo da probudimo ljude i rukomet u Šapcu. Drago mi je što svi zajedno uživamo u ovom trenutku i pravimo dobre rezultate –zaključuje Marjanović.

Meč na Banjici počinje u 18 časova.

TABELA:
1. Metaloplastika 4 3 -1 112 : 98 14 6
6. Partizan 4 1 – 3 90 : 110 -20 2

Metaloplastika pobedila Partizan u Beogradu, igralo se i za malu Lanu Jokić

Beta | 30. 04. 2014. – 20:37h | Foto: AP | Komentara: 1

Rukometaši Metaloplastike pobedili su u Beogradu ekipu Partizana sa 27:22 u petom kolu Superlige Srbije.

Ovom pobedom Metaloplastika je postala prva ekipa koja je u Super ligi pobedila na gostujućem terenu. Iako su u prvom poluvremenu vodili i sa tri gola razlike, crno-beli nisu mogli da izdrže jak tempo Šapčana, pa je rezultat na kraju bio
27:22.

„Dobro smo igrali prvo poluvreme, uspeli smo da pariramo Metaloplastici. Spremili smo novu odbranu za ovu utakmicu i videla se razlika u našoj igri. Ali, odmah na početku drugog poluvremena javile su se stare boljke. Kada se pojedinci umore – sve krene nizbrdo“, rekao je novi trener Partizana Nenad Maksić.

„Sigurno da nam nije prijatno u ovom trenutku zbog poraza, ali znam da će protiv Vojvodine biti mnogo bolje“, dodao je Maksić.

Kapiten Partizana Vladimir Mandić je rekao da je Metaloplastika zasluženo pobedila.

„Odigrali smo loše. Kada je trebalo da damo gas, mi smo digli ručnu. Vidi se naš napredak u taktičkoj zamisli, ali, kao najstariji igrač u Partizanu, moram da kažem da nikako da nađemo svoju igru. Izgubili smo mnogo ovim porazom, sada će nam mnogo teže biti da ostvarimo ciljeve koje smo zacrtali, ali dobro, ima još da se igra“, kazao je Mandić.

Najefikasniji u redovima crno-belih bili su Jovanović, Radovanović i Markićević sa po četiri gola, dok je u Metaloplastici preciznošću odskočio Dragaš koji je devet puta bio efikasan. Sledeću utakmicu Partizan igra na svom terenu u nedelju od 16.00 kada dočekuje Vojvodinu.

Igrači Partizana na ovom susretu nosili su majice sa brojem žiro računa i SMS broja za pomoć maloj Lani Jokić koja boluje od cerebralne paralize. Za operaciju i njene prve korake neophodno je prikupiti 60.000 evra.

OSTALE VESTI: RUKOMET

Maksić: Neočekivano sam postao trener, ali sam se pripremao