neujednačeni kriterijumi sudija u 5. kolu, ali ipak pobeda protiv Železničara

Nije da sam samo ja u pitanju, ali kada bismo pogledali zvaničnu statistiku, broj isključenja sa obe strane (5 za Železničar, 8 za MP, od čega 3 za kapitena), broj sedmeraca (5 za Železničar, 1 za MP), i broj situacija kada su sudije reagovale u korist Železničara (ima li im broja) i protiv MP (kao, recimo, pred kraj drugog poluvremena kada je Obrad dobio 2 minuta dok je vreme stajalo, zbog guranja protivničnog igrača), možemo samo zaključiti da ni toliko neujednačeni kriterijumi nisu bili dovoljni da ospore relativno bolju igru plavih. Ili, možda, ne čak ni bolju igru koliko bolje veče Darka Arsića, čije su zasluge za večerašnju pobedu izuzetno visoke.

Bilo je tu padova s obe strane.

Šabačka gimnazija

MP-Železničar, 22.10.2014.

Žutih kartona za obe klupe. Duplih isključenja u oba tima. MP je kraj utakmice dočekala sa samo 3 igrača, zbog diskutabilne odluke sudija.

Kobaja utakmicu nije dočekao ni na klupi. Merilac vremena takođe se ni večeras ne može pohvaliti besprekornošću. Bilo je i Obradovog nerviranja (reakcija posle zaustavljene igre, onako automatski, brecanjem na sudiju Pa zašto sad?).

Grujinih povreda. Sudara u trku. Izrazitih reakcija publike, uglavnom negodovanja zbog sudijskih odluka i skretanja pažnje na očigledno nejednake kriterijume za 2 minuta, sedmerce i zaustavljanje igre. Ispadnutih sočiva (eee, kad sam i to doživela da vidim, ni na kraj pameti mi nikad ne bi bilo). Mnogo pogođenih stativa. Lopta je jednom čak i u publici završila, jer se odbila o prečku. Šile sve bolji!

Bilo je i papira koji je leteo s tribina na teren, kad smo izrazito nezadovoljni najviše sudijskim odlukama. Bilo je i dosta tajmauta, naročito pred kraj utakmice.

Bilo je čak i 6 ili 7 razlike za MP u jednom trenutku.

Kao da dozvolimo da nam se Nišlije približe na samo gol razlike, a onda se probudimo i polako povećamo razliku na +2, pa +3, pa nastavimo, i polako povećavamo razliku. I to ne samo jednom.

Ipak, razlika od 2 gola na poluvremenu (12:10 za MP) do kraja se svela na 25:22, jer poslednji gol MP, u poslednjim sekundama, nije priznat.

MP ostaje prva na tabeli, sa 3 pobede i 2 nerešena rezultata, i 8 bodova.

Nego, još mi je nešto zapalo za oko. Kao da na svakoj utakmici primetim nešto novo što me navede da se zapitam o mentalitetu ljudi koji ih posećuju. Danas, odnosno večeras, gledam oko sebe grickače semenki. Naravno, ljuske završe na podu. Oko grickača. Čak i da zanemarimo to što posle utakmice neko treba da očisti tribine koje primaju oko 500 ljudi, i da svaku klupu, težine bar 20ak kila, treba podići, da bi se ljuske pokupile. Slučajno znam da se sve to mora očistiti jer je gimnazija moja škola. Mnogo sam časova provela na tim istim klupama, koje su uvek bile čiste. A znam i koliko je svaka klupa teška. Ne znam da li bih je sama mogla podići. Pomeriti da, ali za podizanje nisam sigurna. Ili mi se tako samo čini, jer davno bejah gimnazijalka. A znam i koliko ih ima, i koliko je nehumano od grickača što čistačici ostavljaju takve suvenire i samo joj otežavaju posao. Pa se zapitam kakvi to ljudi samo trvolje oko sebe i sede u otpadu. Pa se setim da, recimo, samo svinje sede u svojim fekalijama. Eventualno i goveda. Ali, kažu da su po inteligenciji svinje najbliže ljudima. Možda nam ovi semenkogrickači to samo iznova dokazuju.