Subotičani prejaki za neorganizovanu Metaloplastiku

Kaže moj nastavnik da je Mačvi doneo sreću tako što je u 6. kolu, posle 5 poraza, kada je otišao na utakmicu – Mačva pobedila. A dođe na utakmicu Metaloplastike, prvu ove sezone, posle pet pobeda i dve nerešene, i oni izgube. Nije baš sad morao doći kraj pobedničkom nizu, ali, s druge strane, možda je i bolje što se to desilo sad, čisto da se malo shvati da se ne može igrati protiv baš svake ekipe kad nešto u timu ne štima.

Šalu na stranu. Golman Subotičana sjajno se pokazao, za razliku od Arsića. Ne može se održavati isti nivo igre iz utakmice u utakmicu, čini se. Umor je kod njega odradio svoje, a čini se da su se mogli izbeći i neorganizovani napadi plavih i izuzetno veliki broj bespotrebno izgubljenih lopti i pogođenih stativa.

Šabačka gimnazija

nije počelo dobro – Metaloplastika-Spartak Vojput Subotica, 15.11.2014.

Bilo je dosta sudara, udaraca po licu i vratu. Dosta isključenja na obe strane, uopšte gledano, čak bih rekla da je ovo utakmica sa izuzetno dosta isključenja. Nekoliko puta smo čak imali prednost od dva igrača više, a ne samo da nismo uspevali da iskoristimo te minute nego smo i tada primali golove.

čika-Brisko u akciji! – Metaloplastika-Spartak Vojput Subotica, 15.11.2014.

Dva igrača Subotičana i Kobaja su utakmicu završili i pre kraja na semaforu, zbog po 3 isključenja. Bilo je i dosta padova.

jedna od čestih scena – Obrad na parketu nakon pada – Metaloplastika-Spartak Vojput Subotica, 15.11.2014.

Evo jednog od njih. Na kraju, toga se posebno sećam, Obrad se našao na podu i besno udario dlanovima o parket. Grujičić je, izgleda, bio posebno loše raspoložen, svađalački, a to se odmah odrazi na igru. Obrad svoj prvi gol postigao tek u 46. minutu. Šile ne znam da li je ijedan i postigao. #24 je igrao izuzetno kratko. Milovanović je igrao prilično dugo, ali neuspešno. Mnogo često smo i ostajali bez lopte, apsolutno bespotrebno. Kao da su utakmicu igrali igrači koji su prvi put na parketu, koji ne znaju ni lepak da koriste kako treba, koji se sapliću. Ovi iskusniji su se i borili za loptu, bilo je i lepih poteza, ali. Džaba!

čvrsta odbrana gostiju nije dozvolila da se priđe golu- Metaloplastika-Spartak Vojput Subotica, 15.11.2014.

Nekako mi se čini da ni odbrana nije funkcionisala. Svaki put kad protivnik krene u napad, svi naši igrači zbijali su se u sam centar te je zbog toga igra često zaustavljana a napadi ponavljani, umesto da i krila i bekovi ostanu na svojim mestima i da budu spremni na šut ukoliko im stigne lopta. A lopta nikako da stigne! Samo prebacivanje, Obrad, Gruja, Milovanović, Stevanović, samo u centru, nikako da se lopta pošalje dalje, da se krila i bekovi probiju, čvrsta odbrana u samom centru nije se mogla probiti pa bog!

gosti tokom napada – Metaloplastika-Spartak Vojput Subotica, 15.11.2014.

S druge strane, Subotičani kao da su svaki gol pogodili. U jednom trenutku reče mlađani komentator, pošto je Arsić odbranio gol, sjajna odbrana Arsića. Arsića koji celo veče skoro da ništa odbranio nije. Pitam se i zašto ga trener nije bar malo poštedeo, ako ni zbog čega drugog a ono bar da umanji psihološki pritisak, blokadu koja je samo štetu izazivala – jer kad uđe u seriju neodbranjenih golova teško je da uopšte išta novo i odbrani. Gde su nam ostali golmani? Zar samo Arsića imamo?

Darku Arsiću nije se dalo da sačuva mrežu Šapčana – Metaloplastika-Spartak Vojput Subotica, 15.11.2014.

Jedino što je večeras blistalo u hali bila su svetla – i golman Subotičana!

Nadali smo se da će biti moguće preokrenuti rezultat sa poluvremena: čak 5 razlike za Subotičane, 14:9. Nekako, do sad se po početku utakmice nikad nije mogao naslutiti konačni ishod, vodila bi se relativno ujednačena borba, i tek bi se sredinom drugog poluvremena prelomilo na koju će stranu rezultat prevagnuti. Skoro uvek je išao u korist Metaloplastike. Međutim, najbliže što smo im se približili bilo je -3. Utakmica se lomila u 52. minutu, baš na ta tri gola zaostatka, ali fenomenalni golman Subotičana potpisao je pobedu svom timu gotovo 10 minuta pre kraja. Napad koji smo imali u tom 52. minutu nije završen golom, ostali smo na -3, pa se to polako povećavalo i održavalo na -5, da bi se semafor na kraju oglasio na 19:25. Bodovi iz 8. kola odlaze u Suboticu, ekipi Spartaka Vojputa, a Metaloplastičarima ostaje da se saberu do sledećeg kola i malo dovedu međusobne odnose u red, jer se čini da je baš tu večeras zaškripalo.

slavlje pobednika – Metaloplastika-Spartak Vojput Subotica, 15.11.2014.