ubedljiva pobeda protiv Planinke Prolom vode

Izgleda da igranje u hali Šabačke gimnazije ima neki mnogo dobar psihološki uticaj na ishod utakmice. Da li zato što su tribine uvek pune, skoro pa krcate, ili zato što je, jednostavno, gimnazijska hala toplija, ne znam, ali vidim da smo tamo skoro pa nepobedivi.

Isto tako razmišljam o psihologiji golmana. Koliko lud treba da budeš da ti zanimanje bude golman? Mislim, isto kao oni u cirkusu što su mete bacačima noževa, samo što lopta nije baš toliko opasna. Hm.

Stižem na utakmicu, a navijači iza mene dovikuju igraču Planinke da crno i roze nose samo koze. Jer zaista nosi roze patike. Roze i crne, ali ROZE! Doista neočekivana kombinacija.

6.12.2014.

predah

U 22. minutu Slavko Novaković traži prvi predah za plave.

6.12.2014.

u akciji

Već na poluvremenu videlo se jasno ko će biti pobednik u ovom susretu, Plastičari nisu dozvolili da ih rezultat od 14:8 zanese, već su nastavili istim tempom do samog kraja.

6.12.2014.

pripreme za drugo poluvreme

Bilo je tu doooosta izgubljenih lopti, čak i kod iskusnijih igrača. Recimo, Obrad ju je izgubio bar jednom. Nekoliko puta se desilo da pokušaju da izvedu neku zanimljivu akciju pa im se obije o glavu jer prilikom dobacivanja lopta završi u rukama protivnika. Dva dodavanja su presečena i Planinčani uzeše loptu.

6.12.2014.

sjajni golman

Naročito je to pokušao Delibašić. Dodaje Dakiću, #5, i u zaletu napravi salto, ali lopta završava kod golmana koji izlazi prilično ispred gola. Šteta. A da je uspelo to što su zamislili, verujem da bi publika to nagradila izuzetnim aplauzom.

6.12.2014.

plavi u napadu

Negde oko 40. minuta pomislim da do tada nije bilo ni isključenja ni sedmeraca, kad ono – cap, počeše i s njima. MP dobi 2 isključenja u roku od možda 2-3 minuta, i 2 sedmerca, Planinčani jedan sedmerac, a zatim i isključenje uz sedmerac za MP, koji pogađa Nikola Jezdimirović. Zanimljivo se lopta tad kretala, munjevito pogađa unutrašnju uspravnu prečku te se rikošetira i vraća u polje za igru. Uskoro i Planinčani dobijaju još jedan sedmerac.

6.12.2014.

Ozbiljnija povreda. Video se bol na licu prilikom pada.

Kad je Arsića na golu zamenio Pećina, komentator iza mene dobaci da nije bilo muških dresova za golmane kod nas i nastavi da se smeje. Dobro, roze dukserica za golmana jeste novost u Metaloplastici, ali zaista ne bih ulazila u diskusiju zašto baš ta boja za golmana. Bitnije bi, recimo, bilo da Pećina na golu ničemu i ne služi, za razliku od Arsića. Ali, pošto je Pećina stao na gol tek pred kraj drugog poluvremena, i da nismo imali golmana ne bi bilo velike razlike, jer je rezultatska prednost Metaloplastike bila nedostižna.

6.12.2014.

sve pohvale sjajnom golmanu Planinčana

Za razliku od Pećine, golman Planinčana imao je nekoliko sjajnih odbrana, naročito pred kraj drugog poluvremena. Toliko dobrih odbrana da je i komentator iza mene pokrenuo omanji aplauz u publici za dečka. Svaka čast!

6.12.2014.

igrači Planinke Prolom vode u napadu

Jedan Obradovićev gol nije priznat iako se lepo videlo da je lopta prešla liniju gola, odbila se i vratila napolje. Čak nije bilo ni pištaljke niti su sudije ikako reagovale. Čudno.

Zatim opet to komentarisanje, prilikom jednog od poslednjih napada, nešto su se vukli za majice i podigoše dres jednom igraču Planinke, a komentator se opet cereka uz komentar o, ispade ambulja. Nije smešno uopšte.

Zatim stiže i treće isključenje za MP, Dakić u poslednjem minutu postiže gol, uz atraktivni salto, 40ak sekundi pre kraja, i time stavlja tačku na rezultat od čak 12 razlike, 30:18 (na poluvremenu 14:8).

6.12.2014.

krećemo da slavimo pobedu

6.12.2014.

konačni rezultat

Dragićević je na večerašnjoj utakmici zablistao u punom sjaju. Posle 10. gola, 25. za MP, i ne sećam se da li je išta više dao, a moguće da jeste. Šile nije počeo ovu sezonu u MP tako dobro, ali jasno je da je trebalo samo da prođe neko vreme da se privikne na ovdašnju igru. Ono što mi je tu palo na pamet jeste kako uvek u ekipi moraš imati igrača koji postiže većinu golova, ma koliko da je ekipa dobra ili loša. Uvek postoji jedan glavni golgeter. Ove sezone u Metaloplastici je to Milutin Dragićević. Recimo, večeras je više od 30% golova samo njegovo i rezultatski je nazaslužniji za pobedu. Prošle sezone je to bio Dragaš, a ni Žikica Milosavljević nije bio za potcenjivanje. Nekad davno beše to i to David Rašić.

Moram pomenuti sudije. Da, znam da ne možemo svi biti u savršenoj fizičkoj kondiciji, ali kakav je ono sudija sa stomakom do poda? Koliko sam obaveštena od onih koje poznajem, čak i sudije imaju redovne treninge, pa mi ovo nije jasno.

Ali nije to ni bitno. Bitnije je da je bilo nekih sumnjivih odluka o neprekidanju igre i nekažnjavanju prekršilaca, na šta je publika burno reagovala i tražila pravdu. Pohvalno, ovoga puta bez mnogo vulgarizama. Ali sudije se nisu dale omesti. Samo su klupi Metaloplastike u prvom poluvremenu dale žuti karton. Pih, i to mi je suđenje: dati žuti karton onome ko se buni jer ne kažnjavaš kršenje pravilo!

Ono što me čudi u poslednje vreme jeste trajanje utakmica. Da, svako poluvreme traje 30 minuta, s pauzom od 10 minuta na poluvremenu, ali me je večeras izuzetno iznenadilo da se prvo poluvreme završilo tačno u 19.01. Dakle, nikakvog razvlačenja igre. Drugo poluvreme trajalo je jedva 5 minuta duže, i utakmica se završila u 19.45. Šta je sad to? Gde su one utakmice što znaju da traju i po 2 sata? To sam baš primetila ove sezove. Da li su to uvedena neka nova pravila da se igra ne prekida uopšte i da se sve traje samo onoliko koliko je neophodno?

Sve u svemu, dobra utakmica s dosta neuspelih pokušaja privlačnih akcija, malo zaustavljanja igre, samo 4 ili 5 isključenja, 3-4 sedmerca (sve u drugom poluvremenu), sjajno Šilovo veče (više od 10 golova!), bez Nemanje Grujičića (gde je Gruja?), pa je opšti zaključak da ko zna kakav bi tek bio rezultat da smo realizovali sve što smo pokušali.