Šapčani savladali oslabljene Beograđane, Zvezda bez plejofa

Šapčani su savladali crveno-bele i tri kola pre kraja obezbedili plasman u plejof

Metaloplastika – Crvena zvezda 29:25(13:10)

ŠabacDvorana: Zorka. Gledalaca: 2.000. Sudije: Marić (Pančevo) i Mašić (Zrenjanin).
Sedmerci: Metaloplastika 1 (0), Crvena zvezda 5 (3).Isključenja: Metaloplastika 10, Crvena zvezda 16 minuta. Crveni karton: Mladen Ivanović (Crvena zvezda) u 60. minutu.

METALOPLASTIKA: Arsić (13 odbrana, 2 sedmerca), Dragićević 9, Savić, Stevanović 5, Grujičić 3, Palević, Delibašić 1, Ostojić 1, Obradović 4, Marković 2, Jezdimirović, Mitrović 3, Bojanić, Jevtić, Petrović 1, Vladisavljević.

CRVENA ZVEZDA: Živojinović, Dragutinović 7 (2), Vujović, Milošević 2, Gačević, Antelj, Todorović 7, Šotić 1, Nešovanović 2, Matičić 1 (1), Babić 4, Ivanović 1, Leovac, Milutinović, Popović, Cupara (13 odbrana)
.
Igrač utakmice: Milutin Dragićević (Metaloplastika).

Semafor: 5:2 (5), 8:4 (12), 9:9 (22), 12:9 (26), 14:14 (35), 18:15 (43), 20:16 (46), 22:18 (51), 26:21 (56).

Beograđani, nošeni podrškom 300 navijača, pokušavali su da preokrenu, ali su stali na 15:15, i na kraju ostali bez bitke za titulu.

Metaloplastika je dobro počela, pre svega golman Arsić i Dragićević za koga Beograđani nisu imali rešenja, pa su domaći posle desetak minuta vodili 8:4.

Puleni trenera Peruničića prave seriju 3:0, a zatim uspevaju da izjednače na 9:9, činilo se da ako tako nastave mogu i do preokreta. Ipak finiš prvog poluvremena pripao je domaćinima koji na odmor odlaze sa 13:10.

Početak drugog dela pripao je gostima, izjednačili su na 15:15, ali od tada kreće mnogo bolja igra Metaloplastike, prednost je iz minuta u minut rasla (18:15).

Polovinom drugog dela igre Šapčani su imali četiri gola prednosti i pitanje pobednika polako je počelo da se naslućuje.