Pobeda za plejof

RK „Metaloplastika“ – RK „C. Zvezda“ 29:25 (13:10)

Još samo teorija sprečava početak priprema Metaloplastike za nastup u plejofu. Nije dobro počela 2015. godina, pretrpeli su Šapčani poraz od Partizana, ali nastupi u Nišu, i sinoć protiv Zvezde, doneli su četiri boda i učvršćivanje na drugom mestu.
Bukvalno nijednog trenutka gosti nisu imali prednost, a ne više od tri minuta bilo je nerešeno, svih preostalih 57 minuta „plastičari“ su bili u prednosti i potpuno zasluženo slavili. Već u prvom delu „Metaloplastika“ je imala nekoliko puta po četiri gola viška, ali su se Beograđani držali u igri. Na poluvremenu je bilo 13:10. Zvezda je iskoristila loš početak Metaloplastike u drugom delu, uspela da dođe do izjednačenja, ali potom ipak kvalitet dolazi do izražaja. Novom serijom Šapčani vraćaju četiri, a potom i pet golova viška i prelamaju meč. Preostalo je bilo samo rutina do konačnih 29:25.
Najefikasniji na meču bio je sjajni Milutin Šile Dragićević koji je postigao čak devet golova, dok je za Beograđane Dragutinović pogodio sedam puta.
Na tabeli, „Spartak“ je prvi, „Metaloplastika“ druga.
U sredu Šapčani gostuju u Nišu, u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Srbije.