Remi Železničara sa Metaloplastikom u Kupu

U prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Srbije u hali Čair niški Železničar i šabačka Metaloplastika odigrali su 27:27 (15:16). Revanš je 25. marta.
Ni posle promene šefa stručnog štaba niški igrači nisu uspeli da zabeleže prvu pobedu u 2015. godini, a bili su blizu. U poslednjem minutu meča sudije nisu priznale gol iz deveterca Milana Porbića i rezultat je ostao 27:27.
Kod niških igrača videli su se borbenost i želja za pobedom, ali mnoge greške u napadima i dodavanjima presudile su da Šapčani dočekaju revanš sa povoljnim rezultatom.
Metaloplastika je u 4. minutu povela sa 3:1, a deset minuta kasnije imala i plus 3 (9:6). Prvo izjednačenje „Želji“ su deoneli Stefanović i Basarić (10:10).
Tek u 26. minutu domaćin je imao prednost (14:13), ali je šabačka ekipa preokrenula i otišla na odmor sa vođstvom od 16:15.
 Serijom od 3:0 Železničar je na početku drugog dela igre poveo sa 18:17. Novom serijom je domaća ekipa povela sa 22:19 u 44. minutu, ali su Stefanović i Pavlov greškama pomogli da Šapčani dođu na gol zaostatka.
Sa dve kontre, nakon odbrana Zlatanovića, Pavlov je omogućio svom timu da povede sa 25:22 u 50. minutu, a onda je Železničar napravio šestominutnu pauzu u davanju golova.
Loša dodavanja rukometaša iz Niša pomogla su Metaloplastici da preokrene i povede sa 26:25 pet minuta pre kraja.
Vratio se niški tim i poveo opet (27:26), ali je tokom poslednja 4 minuta samo gostujuća ekipa postigla pogodak.
Revanš je na programu 25. marta.

ŽELEZNIČAR – METALOPLASTIKA 27:27 (15:16)

Hala Čair, Niš
Sudije: Ivan Mošorinski (Zrenjanin) i Aleksandar Pandžić (Novi Sad)
Sedmerci: Železničar 3(2), Metaloplastika 3(3)
Isključenja: Železničar 4, Metaloplastika 10 minuta
Crveni karton (tri isključenja): Palević (Metaloplastika) u 47. minutu
ŽELEZNIČAR: Jelovac, Stojanović (1 odbrana), Zlatanović (11 odbrana), Porobić 3, Pavlović, B. Stefanović 4, Dušan Basarić, Denić, Pernar, S. Stefanović, Mađar, Damnjanović 3, Pavlov 8, Petković 4(2), Davor Basarić 5, Mitić.
METALOPLASTIKA: Arsić (10 odbrana, 1 sedmerac), Vladisavljević, Dragićević 5, Stevanović 2, Grujičić 9(3), Palević, Delibašić, Ostojić 2, Obradović 3, Marković 3, Savić, Jezdimirović, Mitrović 3, Jevtić, Bojanić, Petrović.