lagana pobeda protiv Požarevca u 18. kolu super lige

Eh, ko bi rek’o da mi je ovo tek prvi tekst ove kalendarske godine. Ali stvarno mi se nije dalo da odgledam išta. Kad je sezona nastavljena u februaru, imala sam obaveze 7.; posle propustila sve osim utakmice protiv Zvezde, tu utakmicu nisam stigla da zabeležim ovde jer sam baš tih dana promenila telefon, a slike su mi sve u telefonu (ako stignem uskoro, napisaću tekst i o toj utakmici); prošlu takođe propustila; i, evo, tek sad da sednem da pišem.

MP - Požarevac, 21.3.2015. god.

MP – Požarevac, 21.3.2015. god.

Dakle, u 18. kolu Metaloplastika je postigla relativno laku pobedu protiv ekipe iz Požarevca. Na početak utakmice nisam stigla jer sam nekoliko minuta pre početka i stigla u Šabac, i onda me neprijatno iznenadi naplaćivanje karata iako je od početka utakmice prošlo čak 15 minuta. Toga nikad nije bilo ranije! Čak i dok su utakmice naplaćivane, pre skoro 10 godina, naplaćivane su samo do početka utakmice. Šta je sad ovo? Razumem ja da klubu trebaju pare, ali…

tajmaut

Što se tiče utakmice, u prvih nekoliko minuta Metaloplastika je stekla znatnu prednost, i do kraja je održavala i polako povećavala. U jednom trenutku je bilo čak 12 golova razlike, ako se ne varam. U drugom poluvremenu kao da nam se golman umorio, pa je Požarevac uspeo da napravi seriju od nekoliko golova i dvocifrenu prednost Metaloplastike smanji na samo 6 golova, ali to nije bilo ni blizu dovoljno da se tok utakmice promeni.

Ono što u životu nisam videla, a gledala sam ča i utakmice na evropskom prvenstvu za muškarce koje su se igrale u Novom Sadu, jeste da golman postigne gol! A Darko Arsić je to uradio! Stojeći možda na metar od svog gola, dok je golman Požarevčana bio van terena, dok je trajao napad na naš gol, Arsić se brani i umesto da loptu doda saigraču vidi šansu – prazan gol – i šutira. I pogađa tačno u centar! Mislim da je publiku i više nego oduševio, da je to bio najdragoceniji trenutak utakmice. Tako nam je prednost vratio na dvocifreni broj, za 26:16.

golman MP, Arsić, golom povećava prednost MP na +10

Isključenja skoro da nije ni bilo. Ako se ne varam, samo jedno za MP, Grujičić. I jedno za protivnički tim, i jedna opomena za njihovu klupu.

Šile izvodi sedmerac za MP

Sedmerci takođe, ništa. Samo jedan za Požarevčane, i rekla bih da je bio jedan za MP. Oni pogodili, mi promašili.

Petrović u akciji

Onaj mali Petrović me svaki put prijatno iznenadi. Dečko je toliko brz i okretan da počinjem da mislim da u njemu ima nekog talenta, za razliku od većine ostalih (to je tema o kojoj razmišljam već neko vreme, pisaću više kad smislim dovoljno).

u napad

u napad

Mada, svi ti mlađi igrači čekaju priliku da se dokažu, i uglavnom ih dobro koriste ako ih dobiju. A dođe vreme da ih svi dobiju. Recimo, i onaj Miloš Marković vrlo dobro koristi vreme na terenu, danas je postigao bar 6-7 golova.

igrač Požarevca koji je bušio mrežu MP, Čavaljuga, napušta teren zbog povrede

Više puta su obe strane bespotrebno gubile loptu. Najčešće u toku igre. Pošto nisam stručnjak, gledam u teren, i samo se začuje pištaljka, igrač koji ima loptu spušta je na teren, druga ekipa preuzme, i kreće juriš ka suparničkom golu. Rekla bih da su to bespotrebno izgubljene lopte.

odbrana u akciji

Nekoliko puta lopta baš nije htela u gol, a nekoliko puta je baš htela, pa završi iza linije gola baš zahvaljujući rikošetiranju. Ili, zahvaljujući tome što se golman (Požarevčana) spetlja i počne da se okreće oko svoje ose i lopta tako završi tamo gde treba – u korist MP.

U publici smo mogli videti i Miloša Dragaša sa suprugom. Svideo mi se njen karmin, hehe.

Imam samo još jedan komentar: šta sve fotografi moraju da rade, trpe i izvode zarad dobre fotografije. Nekad je dobro biti visok i vrlo mršav 🙂

šta sve fotografi moraju da rade zarad dobrog kadra

I tako, što se tiče rezultata, 18:7 na poluvremenu, 31:21 na kraju, za nova 2 boda Metaloplastike na tabeli.

iii kraj!

iii kraj!

U sredu nas očekuje i utakmica domaćeg kupa, u pola 8, u hali šabačke gimnazije – ako se ne varam. Da bar na utakmicama čujemo kad je sledeća, kad već na sajtu nema nikakvih informacija. A kad sam već kod sajtova, vidim da se pojavio još jedan blog, blog kluba navijača Metaloplastike, na linku http://rkmetaloplastika.blogspot.com. S obzirom na broj profila i stranica na fejzbuku, ako se ovako nastavi, Metaloplastika će imati više stranica na internetu nego utakmica po sezoni 🙂 Baš zbog tih silnih informacija na sve strane, ja i ne mogu nikad da nađem baš ono što mi treba. Čak ni na sajtu SRLS.