sudije kumovale porazu od Nišlija

Dođem u grad znatno ranije, imala vremena čak i poslove da pozavršavam, krećem ka gimnaziji, stižem u 7.20, čudi me da nema ni gužve ispred, a tu je i bus s kragujevačkim tablicama, nema pred ulazom ni onih čika što prodaju grickalice, ulaz u halu praktično napušten, redari sede i gledaju utakmicu, nema ni prodaje karata, penjem se na tribine i vidim da igra Medicinar! I nije mi jasno šta se dešava, i otkud sad one tu, kad sam lepo videla na netu da će utakmica biti u gimnaziji. Panično pronalazim na netu informaciju da je utakmica ipak u Zorkinoj hali, i pitam se kako je moglo da mi se desi da vidim gimnaziju ako je pisalo Zorkina hala, i tek kasnije pronađem da je hala promenjena.

MP-Železničar : početak nije slutio na dobro

Iskreno, ovakve stvari počinju da me ljute. Prvo, sajt same Metaloplastike veoma je beskoristan. Veoma. Kao što sam i ranije pominjala, ne nudi informacije blagovremeno, nema čak ni sve informacije, i veoma je oskudan, i što se tiče sadržaja, i što se tiče efikasnosti upotrebe raspoloživih sredstava. Bilo bi lepo da neko obrati pažnju na takve stvari, jer verovatno nisam jedina kojoj se mnogo puta desilo da od sajta samog kluba očekuje informacije a ne dobije ih – bar ne na vreme. Modernizacija, ljudi!

MP - Železničar : ne daju Nišlije da se rezultat promeni

MP – Železničar : ne daju Nišlije da se rezultat promeni

I tako panično shvatim da ću OPET propustiti početak. Zaista ne pamtim kad sam poslednji put odgledala početak utakmice. Nekad ne samo da sam prisustvovala početku, nego sam u hali bila skoro pa i pre izlaska igrača na teren. Kako se vremena menjaju…

MP - Železničar : zasluženi odmor

MP – Železničar : zasluženi odmor

A što se tiče utakmice, nisam propustila mnogo samog početka. Došla sam možda oko 11. minuta, kad smo već bili s dva gola zaostatka. Takav nas je baksuz pratio skoro pa do samog kraja. Ne daju se Nišlije stići te ne daju, i bog!

MP - Železničar : na poluvreme s jednim golom zaostatka

MP – Železničar : na poluvreme s jednim golom zaostatka

Držali su se dobro, jako. I konstantno nam je taj jedan gol zaostatka pravio problem. Čak i na poluvremenu beše 13:12 za Železničar.

MP - Železničar : i dalje taj jedan gol zaostatka

MP – Železničar : i dalje taj jedan gol zaostatka

MP - Železničar : još jedan predah

MP – Železničar : još jedan predah

Međutim, negde sredinom drugog poluvremena sve češće uspevamo da stignemo do izjednačenja. Prvo 14, pa 15, pa 16, pa 18, ali onda opet taj jedan gol prednosti za Nišlije.

MP - Železničar : konačno, već 4. put, izjednačenje

MP – Železničar : konačno, već 4. put, izjednačenje

Zatim, u 52. minutu, Metaloplastika konačno uspeva da dođe do izjednačenja, a 3 minuta kasnije i do gola prednosti.

MP - Železničar : povreda, jedna od mnogih

MP – Železničar : povreda, jedna od mnogih

MP - Železničar : prazne tribine

MP – Železničar : prazne tribine

Ima tu nešto što mi nije jasno. Zašto se igra u Zorkinoj hali ako neće doći dovoljno publike ni da se popuni jedna strana tribina? I onda grejanje da peče s plafona…

MP - Železničar : počinju prelomni trenuci

MP – Železničar : počinju prelomni trenuci

MP - Železničar : konačno vođstvo

MP – Železničar : konačno vođstvo

MP - Železničar : još jednom na okupu, da se u poslednjim trenucima odlučimo kako dalje

MP – Železničar : još jednom na okupu, da se u poslednjim trenucima odlučimo kako dalje

MP - Železničar : poslednji minut, rezultat izjednačen, jer smo dozvolili da izgubimo čak 2 gola prednosti

MP – Železničar : poslednji minut, rezultat izjednačen, jer smo dozvolili da izgubimo čak 2 gola prednosti

Da, imali smo čak i dva gola prednosti, nekoliko minuta pred kraj, ali u poslednjem minutu opet je izjednačeno, 23:23. Tad kreće košmar. Em igra prekinuta, neke grube akcije, golman Nišlija ulazi na teren i postaje igrač, sudija isključuje igrača MP, a zatim zbog žutog kartona klupi Metaloplastike isključuje i Vuka Stevanovića nekih 5 sekundi pre kraja, i, očekivano, u igri brojčano nadmoćnih Nišlija, konačni ishod nije ni mogao biti drugačiji. Nišlije postižu još jedan gol, i ostavljaju Šapcu da žali nad propuštenom prilikom za plasman u polufinale kupa Srbije. Eto kako jedan gol može da vam promeni čitavu igračku sezonu.

MP - Železničar : organizovanje poslednjih napada

MP – Železničar : organizovanje poslednjih napada

Da se ne lažemo. Bilo je diskutabilnih sudijskih odluka. Bilo je isključenja. Stručni štab Železničara pravio je opasne probleme, i to u trenucima dok su svakako bili u prednosti (a kao da nije tako bilo tokom cele utakmice), te tad prvi put videh da zbog kazne upućene stručnom štabu igrač bude isključen. Isto se to desilo ekipi MP na samom kraju utakmice, kao što već pomenuh. Bilo je dosta prokockanih lopti, nekoliko puta su samo iskliznule iz ruku igračima. Mislim da je u prvom poluvremenu Vuk Stevanović ostao bez lopte kada mu je samo iskliznula iz ruku dok je trčao.

MP - Železničar : slavlje Nišlija, sat ne pokazuje konačni rezultat

MP – Železničar : slavlje Nišlija, sat ne pokazuje konačni rezultat

Takođe, moram opet pomenuti Petra Petrovića. Sjajno se kreće na terenu, i sjajno zaobilazi prepreke! Negde pred kraj prvog poluvremena neočekivano dobija loptu i kreće da trči izuzetno brzo, efikasno izbegavajući sve igrače koji mu se nalaze na putu, krivuda između njih, i postiže sjajan gol. Svaka čast na brzini i ispravnom reagovanju!

MP - Železničar : da, ovako se svi osećamo, pokradeno, usamljeno

MP – Železničar : da, ovako se svi osećamo, pokradeno, usamljeno

E, sad, još nešto što bih da pomenem jeste zašto se ne bavim mnogo tehničkim detaljima: te ova utakmica, te onaj nivo, te ovo, te ono. Dosta je toga na sve strane. Ja ne pišem o tome.