Metaloplastika slavila u Kragujevcu

Šapčani su na startu plejof serije ostvarili izuzetno značajnu pobedu, pošto su u gostima savladali Radnički 29:31

Radnički – Metaloplastika 29:31 (16:15)

Kragujevac – Dvorana: Jezero. Gledalaca: 400. Sudije: Mošorinski i Pandžić. Sedmerci: Radnički 6 (5), Metaloplastika -. Isključenja: Radnički 8, Metaloplastika 10 minuta.

RADNIČKI: Pralica 12 (5), Prodanović 2, Gugleta 7, Basarić 1, Lekić, Mošić, Petrović, Spasić, Milinčić 2, Simić, Davidović, Poskurica, Šmigić 1, Bosić 2, Ervaćanin 1, RAjičević 1.

METALOPLASTIKA: Dragićević 9, Milovanović, Dražić, Stevanović 2, Grujičić 6, Palević 1, Delibašić, Vladisavljević, Obradović 10, Marković 1, Arsić, Jezdimirović, Mitrović 2, Jevtić, Bojanić, Petrović.

Prvi deo igre je protekao u odmeravanju snaga, ekipe su se smenjivale u vostvu, da bi na odmor domaći tim otišao sa mininalnom prednosti.

U nastavku meča Šapčani su u 40. minutu, posle velike borbe, preokrenuli rezultat (19:20) i zaigrali još snažnije. Predvođeni sjajnim Milutinom Dragićevićem Metaloplastika je u 46. minutu uspela prvi put da stekne i dva gola viška.

Usledilo je nekoliko grešaka Radničkog, što su gosti iskoristili, u 50. minutu došli do tri gola viška (24:27) i ispostavilo se, mirno utakmicu priveli kraju.