2. kolo plejofa: upropastili nas mrtvi uglovi i stative (MP – Spartak Vojput, 8.4.)

Svaki put kad pomislim da sam videla sve i svja što se tiče utakmica, budućnost me redovno opovrgne. Tako ja idem na utakmicu u sredu, opet s posla, ali ovoga puta stižem na vreme (jupi!), prolazim ulicom, a s druge strane ide postariji tip sumnjivog izgleda i u trenutku dok izgovara „Dabogda izbgubila“ pomišljam da samo ne izgovori tu reč ali on nastavlja „Metaloplastika večeras“. Ne znam zašto, niti šta je odalo da idem na utakmicu, niti da li me je nešto odalo ili on to samo ide okolo i priziva nesreću, kao ptica zloslutnica. Čak i kad sam prošla, nastavio je da viče ulicom „Dabogda Metaloplastika izgubila večeras“.

ptica zloslutnica na ulici

lep podsetnik na slavnu prošlost

I onda, opet ista priča s tribinama. A i B relativno popunjene, a C i D potpuno prazne. I opet s plafona prži grejanje. Ali odavno nisam gledala utakmicu od samog početka, niti imala prilike i zagrevanju da prisustvujem. Lepo je bilo, osećala sam se skoro kao nekad. Osim što mi nedostaje ono glavno društvo s tih utakmica… I lepo je videti predstavljanje ekipa, pozdravljanje…

pa opet Spartak Vojput

Prvi napad ne iskorišćavamo, i odmah primamo gol, Subotičani tokom napada dobijaju žuti karton, pa opet, Gruja pogađa sedmerac, izjednačenje, ali ubrzo primamo novi gol. Dragićević – čvrsta odbrana mu dva puta ne da da šutira te Metaloplastika dobija sedmerac, a Spartak isključenje, i Gruja MAŠI gol sa 7 metara. Strašno! Negde u to vreme jedan gospodin i jedna gospođa baš negde iza mene komentarišu kako je Spartak jaka ekipa, i da su nas prošle godine pobedili oba puta. U vreme tih komentara rezultat je 2:4, u 6. minutu Kobaja postiže gol; Spartak u napadu gubi loptu zbog greške u koracima; Obradu lopta ispada ali je hvata, i ne uspevamo da pogodimo gol. Već tu postaje jasno kako glupo primamo golove – naročito tokom prve polovine prvog poluvremena, čini mi se kao da ni Subotičani ne očekuju da postignu gol, nego se dobacuju loptom i kome se zalomi da šutne ni sam nema šta da izgubi, a najčešće pogodi kad ni ne očekuje priliku da šutira.

Pred kraj 9. minuta Novaković uzima tajmaut.

tajmaut

tajmaut

26.08: 10:14

Vuk Stevanović pada šutirajući ali ipak uspeva da pogodi gol, a Čupić izlazi iz igre na 2 minuta.

WP_20150408_20_14_13_Pro

Zatim, dva puta nam Spartak krade loptu, nečuveno! Prvi put nam je sudije vraćaju, a drugi put je gubimo zaista bez potrebe i isto tako bezveze primamo gol jer je Pećina IZAŠAO s gola. Lako je davati golove kad golmana nema, pih. A ni Pećina nije neka jaka odbrana…

WP_20150408_20_15_02_Pro

Ubrzo Obrad i Gruja dobijaju opomenu. Sredinom prvog poluvremena obe ekipe počinju malo grublju igru i odbrana s obe strane je čvrsta; Spartak pogađa sedmerac dok vreme teče (je li to neko novo pravilo od ove sezone? Do sad toga nije bilo); Slobodan Čupić isključen je zbog sudara sa Šilom; i na poluvremenu ostaje 12:16.

35.22: 13:17

37.18: 15:18

U drugom poluvremenu nastavili smo da se koprcamo da stignemo rezultat, ali kad ne ide, pa ne ide, ne vredi. Možda jeste to ono naše da nas potera baksuz, da se time da nam „ne ide“ vadimo za neiskustvo ili već neki drugi problem, ali stvarno se nije dalo. U prvom poluvremenu upropastili su nas golovi iz mrtvih uglova i samom Spartaku neočekivane prilike za šut – kad nemate šta da izgubite, sve što uradite samo je dobitak, a s druge strane tokom cele utakmice Plastičari kao da su najuspešnije gađali stativu. To je obeležilo ovu utakmicu: golovi Subotičana iz mrtvih uglova i redovno pogađanje stative gola Subotičana. A ni sudije se nisu baš proslavile pravednošću. Kao što reče Labud u „Porodičnom blagu“, baš nedavno, „gde ima sudija ima i nepravde“. Da se ova utakmica igrala u gimnaziji, i da sam bila sa ekipom kao nekad, i da smo sedele u prvom redu, i da smo lude kao nekad, ove sudije bi i batina dobile. Ili bismo bar tako iskalile bes zbog njihove pravednosti.

42.20: izjednačenje, 19:19

još jedan predah - MP

još jedan predah – MP

U 40. minutu Kobaja je isključen zbog igranja nogom, a samo je slučajno nogom zakačio loptu tokom trčanja, baš negde na sredini terena. Klupa MP dobija opomenu a publika burno reaguje.

43.58: 20:19

Arsić je ponovo na golu, malo mu bolje ide u drugom poluvremenu, postižemo gol, hvatamo loptu i kreće kontra i Gruja se SPOTAKNE! Rezultat je i dalje 2 razlike za Spartak. Bar smo s igračem manje uspeli da postignemo gol, pa je u 42. minutu razlika samo 1 gol, 18:19, u 43. izjednačavamo na 19:19, publika oduševljena, a uskoro prelazimo i u vođstvo! Onda opet izjednačenje, na 20:20, u 44. minutu, pa Gruja postiže 21. gol za MP, ali Subotičani odmah izjednačavaju, pa Obrad postiže novi gol. Publika oduševljeno tapše. Onda opet izjednačenje, 22:22; napad Plastičara prekinut; pa Kobaja maši iz mrtvog ugla; u 52. minutu Stevanović opet izjednačava, 23:23.

brzo prođe taj minut odmora

I šta dalje da pišem. Kad se ne da, ne da se. Ponadala sam se da će MP krenuti po starom, kako su igrali u Čelendž kupu prošle godine – gube ili igraju gol za gol do sredine drugog poluvremena, a onda se polako približe rezultatu i preokrenu ga. Valjda im toliko trebalo da uđu u ritam. Ali, onda, prošle godine su nam u ekipi bili Žikica Milosavljević, Miloš Dragaš, Filip Marjanović, Branko Kankaraš, a sad imamo dosta mlađih igrača. Ovde, kao da nije imao ko da povede igrače, da ih opusti, da im vrati malo vere u sebe i u sopstvene sposobnosti. Čak ni ovi što imaju dosta igračkog staža sa sobom. Šta se to desilo pa lopta Šilu jedva da je i dolazila u ruke, ko će ga znati. To su komentarisali čak i onih dvoje što su sedeli iza mene. Gol za gol se igralo do samog kraja, ali… Konačni rezultat: 26:27.

pozdravljanje na kraju

U svakom slučaju, plejof je počeo dobro, pobedom protiv Kragujevčana, ali posle poraza od Subotičana, ostaje nam malo vremena da se presaberemo i vidimo šta nam je činiti pred utakmicu s Novosađanima.