3. kolo plejofa: oseća se umor (Voša – MP, 11.4.)

Prvo, kao sa snimcima koncerata. Ne volim da ih gledam, pa da me ubiješ. Isto mi je tako s utakmicama kluba koji redovno gledam uživo. Prenos utakmice, bilo preko televizije, bilo preko interneta (što je, svakako, još gora mogućnost), ne pruža ni blizu osećaja koji imaš kad si u hali. Možda bi, donekle, bilo lakše ne gledati utakmicu. Ono, kao, znaš da nisi imao prilike da je gledaš, pa kako bilo. I kako uopšte da gledam ovako…

WP_20150411_18_09_23_Pro - Copy

Prosto ne može dovoljno da me zainteresuje. Jeste da nema reklama, što je prednost interneta, ali nema ni sposobnosti da me drži prikovanu za ekran. A možda ima veze s tim kako smo počeli utakmicu. I kako smo igrali. I kako smo završili.

1 2

Ovi snimci su loši, aj da suzimo sliku. Tako je već bolje.

3 4

Prvi gol postiže Metaloplastika, a zatim skoro 10 minuta prolazi bez ijednog gola. ‘Alo, ljudi, skoro 10 minuta bez gola! Tek tu negde oko 10. minuta Gruja postiže drugi gol za MP, a Vojvodina odmah vraća, pa je izjednačeno, 2:2, pa Stevanović postiže 3. gol za MP, pa opet izjednačenje, 3:3.

5 7

Vojvodina dobija sedmerac zbog grube odbrane Metaloplastike, i, nepotrebno je reći, postižu novu prednost, 4:3. Nije neka razlika, ali odmah su nam stavili do znanja kako ćemo se provesti do kraja, jer ubrzo sledi izjednačenje, 4:4. Nisam sigurna da li je taj 4. gol postigao Vuk Stevanović. Ličilo mi je na njega, ali slika nije baš hd, pa ne mogu da tvrdim da jeste bio on.

Sledeća 2 gola Vojvodina postiže u dva vrlo brza napada, a između ta dva gola Plastičari maše gol, i tu kreće sunovrat. Da smo na 5:4 izjednačili, možda bi bilo drugačije. Ovako, sledi 7:4, pa 8:6, pa duuugo ostaje 9:7, i sledi nekoliko neuspešnih šuteva s obe strane, onda rezultat stiže do 11:8, i na poluvremenu ostaje 12:8 za Vojvodinu.

8 9

E, sad, ono što meni nije jasno, opet te hale. Slana bara je prilično izmeštena iz grada, a kako smo videli po snimcima ni ovde nije bilo publike. Pokoji posetilac, skoro pa tek da ne bude prazna hala. Što se lepo nije igralo na Spensu? Vojvodina ionako oduvek naplaćuje ulaznice, i treniraju na Spensu, Slana bara je za ekipe poput Futoga, a računam da bi publike bilo više da se igralo u gradu, umesto van grada. Dobro, u Slanoj bari nam jeste igrala reprezentacija, pred ono evropsko prvenstvo za muškarce, probna utakmica protiv Rumuna jeste bila tamo, ali, nije to sad poenta. Bitno je da su utakmice vrlo slabo posećene.

10 11

Posle nemam šta ni da komentarišem. Toliko sam se nervirala zbog gluposti na terenu da sam rešila da je bolje da se ne nerviram i uzela da operem pertle sa zimske obuće, da ih osušim i uvučem u obuću, a zatim tu obuću namažem i spakujem u kutije, do sledeće zime. Možda deluje da je to trajalo dugo, ali nije. Svakako sam bacala pogled na ekran, tek toliko da vidim rezultat: 14:10, 15:10, 16:10, 18:10, 18:11, 20:12, 21:12, 22:12.

12 13

U sledećem napadu lepo dolazimo do lopte i pogađamo gol iz brze kontre, ali Novosađani odmah dobijaju sedmerac i Nikola Arsenić ga uspešno realizuje (ko još maši onoliki gol, još s nesposobnim golmanom…).

14 15

Ubrzo potom, Pećina uspeva da odbrani gol, pa rezultat ostaje 23:14, dobacuje loptu preko celog terena za brzu kontru, postižemo dobar gol, za 23:15, ubrzo i još jedan, taman dovoljno da se ponadam da će malo da se probude, da se približe rezultatu. Ali pošto sata nije bilo na snimku, pojma nisam imala koliko je ostalo do kraja. Vojvodina postiže još jedan gol, 24:16, pa Metaloplastika, 26:17, i taj rezultat dugo se ne menja, i nekoliko sekundi pre kraja Metaloplastika postiže sjajan gol iz kontre, za konačnih 26:18. Vojvodina dobija još 2 boda u plejofu, a Metaloplastika se kući vraća praznih šaka.

16 17

Kako mi se čini po ovoj utakmici, neiskustvo je opet učinilo svoje. Umor, pad koncentracije, loš rezultat u poslednjoj utakmici (onako izgubiti u poslednjem minutu, a boriti se sve vreme), možda su se i predali. Ko će ga znati. Još ima vremena da se dozovemo pameti i da nam ova dva poraza posluže za nauk. U plejofu su ekipe koje su to zaslužile, a po ovoj utakmici bi se reklo da Metaloplastika baš i nije potvrdila rezultate koje je imala do početka plejofa.

One response to “3. kolo plejofa: oseća se umor (Voša – MP, 11.4.)

1. Повратни пинг: 7. kolo plejofa: zlo i naopako! | Metaloplastika kroz oči navijača·