davno beše, ali ostala sam dužna: MP – CZ, 28.2.

Što se tiče te utakmice protiv Zvezde još u februaru, dakle pre skoro mesec i po dana… Naravno, nisam stigla na početak. Kad sam došla, bilo je 7:3, 8:4 ostaje dugo, pauza u golovima nekoliko minuta, pa 8:6, igrač Zvezde isključen i MP dobija sedmerac, Gruja pogađa, navijači oduševljeno tapšu u ritmu pesme koja je išla s razglasa.

280220151271 280220151272

Neobično mi je bilo da vidim žene sudije.

A što se tiče publike, krajnje mi je glupo kako se radi u poslednje vreme. Utakmica se igrala u Zorkinoj hali, ali! Tribine A i B pune, C prazne, a Zvezdini navijači ispunili su samo krajnji deo tribina D. I bili okruženi policijom i pripadnicima službi bezbednosti. A kako su navijali, nije ni čudo…

280220151280 280220151281

U 19. minutu, pri rezultatu 9:7, sudije dodeljuju opomenu klupi Zvezde, što naši navijači glasno odobravaju.

280220151290 280220151292

Nešto posle toga, igrači MP seku loptu i kradu je a sudija vraća Zvezdi, Obrad začuđeno širi ruke (često to radi). Zatim, u 20. minutu, mašimo gol iz kontre, a u 21. Zvezda dobija sedmerac, ubrzo je rezultat izjednačen, Metaloplastika traži tajmaut, u 23. minutu Milutinovića (CZ) isključuju iz igre na 2 minuta, a Obrad ubrzo postiže 10. gol za Metaloplastiku, u 24. minutu Dragićević postiže gol pošto sudije loptu dodele MP, u 25. minutu Zvezda pogađa sedmerac, a Dragićević ubrzo povećava prednost Metaloplastike na 12:9. Obrad gađa rame golmana, lopta se rikošetira i ipak izlazi iz gola. Bio mi je smešan u jednom trenutku Grujin pad: pao je na zemlju, video da ga niko nije konstatovao, pa ustao i nastavio igru, haha. Pred kraj prvog poluvremena, u 28. minutu Zvezda izbacuje loptu u aut pa Pera Petrović pogađa iz kontre. Ubrzo je i isključen na 2 minuta, Zvezda neuspešno šutira a ni Arsić ne uspeva da uhvati loptu. U sledećem napadu Metaloplastike, u 29. minutu, igrač Zvezde, Mladen Ivanović, isključen je na 2 minuta, 2 sekunde pre kraja poluvremena Arsić brani i rezultat na poluvremenu ostaje 13:10 za Metaloplastiku.

280220151295 280220151297 280220151304 280220151307

Odmah na početku drugog poluvremena, komentator podseća publiku da „ne ometa službena lica u vršenju dužnosti“, jer Zvezdini navijači lude, ubacuju papir na teren, Vuk Stevanović je isključen na 2 minuta, Zvezdaši ističu transparente… Ne znam koliko se to vidi na slikama, bili su mi dosta daleko da bih telefonom uspela da ih uslikam a da slike budu pristojne. Prvo, „ЈАГОДА, ЖИВИШ“ – stajalo tokom cele utakmice na ogradi ispred tribina. Onda, „САМО ОВЕ БОЈЕ … У ГРАДУ ПОСТОЈЕ“ – na početku drugog poluvremena. I, na kraju, „БЛЕР РАТНИ ЗЛОЧИНАЦ“. Iskreno, prijatno sam iznenađena ćirilicom. Retko je viđamo.

280220151308 280220151309 280220151311 280220151313

U sledećem napadu igrač Zvezde #23 udara Arsića u napadu i ovaj pada na zemlju držeći se za prepone/stomak, i nikom ništa. Zvezda uskoro dobija sedmerac, a Kobaja isključenje, onaj Ivanović pogađa taj sedmerac i smanjuje rezultat na samo gol prednosti za Metaloplastiku, a Slavko Novaković dobija opomenu.

280220151316 280220151319 280220151323 280220151324

Već u 35. minutu Zvezdaši sklanjaju transparent (o bojama) i zverski viču „Zvezdale, Zvezdale“, i uskoro stižemo do izjednačenja, 14:14, zahvaljujući ukradenoj lopti (Zvezda uspeva da ukrade loptu Plastičarima). Već tu kreće grublja igra, a i brutalnije navijanje Zvezdaša. Divljali su do kraja, a onda se malo ućutali J Prilikom jedne borbe oko lopte Zvezda zarađuje isključenje, klupa se buni, a njihovi navijači zviždanjem protestuju. U 36. minutu Zvezda zarađuje još jedno isključenje, navijači Metaloplastike masovno aplaaudiraju, Zvezda igra sa samo 4 igrača a Metaloplastika je kompletna – ipak Marković maši, ali zato Obradov gol u 38. minutu publika oduševljeno pozdravlja (15:14).

280220151327 280220151329 280220151330 280220151333

Zvezda dobija još jedan sedmerac jer Plastičari igrača drže dok šutira, pogađaju, i u 39. minutu je opet izjednačeno, 15:15. Metaloplastika postiže još jedan gol, Arsić brani; u sledećem napadu gubimo loptu i umesto brze kontre Zvezda neočekivano usporava napad. Pih, svašta. Uplašio se igrač…

280220151335 280220151336 280220151337 280220151338

U 43. minutu opet je žestoka borba oko lopte, igrač Zvezde laktom udara Obrada u stomak a publika bučno protestuje. U 44. minutu Zvezda uzima tajmaut, pri rezultatu 18:15; uskoro Arsić ponovo uspeva da se odbrani od šuta sa 7 metara i naši igrači hvataju loptu! Arsić i u 47. minutu brani, Zvezda hvata loptu i Arsić opet uspeva da se odbrani, publika je oduševljena, tad se s razglasa čuje i himna Metaloplastike (odavno je nismo čuli, ali baaaš, baš dugo!), a Zvezdini navijači viču „Srbija!“ (?).

280220151341 280220151343

Simpatični su mi klinci, valjda podmladak Metaloplastike, oni na skoro svakoj utakmici viču nekoliko navijačkih fraza. S ove utakmice sećam se „’Ajmo, plavi!“. I nikad ne znam gde su, a uvek su tu negde oko mene. Hehe. Podsete me na mene nekad, kad sam sedela u prvom redu i vatreno navijala, u horu s ostalim drugaricama, koje su me i navukle na sve ovo.

280220151344 280220151345

U 49. minutu Obrad se sudara s igračem Zvezde i ovaj pada, čudi me da Obrad nije isključen.

280220151346 280220151350

U 52. minutu rezultat je 23:19, dobri su napadi i postižu se lepi golovi; u 54. minutu isključen je Babić; Gruja pogađa az 25:20, Zvezda uzima tajmaut (54.07) a s razglasa se opet čuje himna Metaloplastike. Ubrzo Kobaja iz mrtvog ugla šutira i pogađa svoj treći gol, za 26:21. Ti golovi iz mrtvih uglova nekad su mu bili zaštitni znak, čudi me da nije doživeo neke bliske susrete sa zidovima gimnazijske hale. Ne znam što je prestao da šutira s tih pozicija. Doduše, tad je tek bio prešao 20. godinu, a sad ima 30. Valjda je i vreme učinilo svoje.

280220151353 280220151359

Onda, u 57. minutu, opet borba oko lopte, Stevanović uspeva da je dobije, zatim je diže u vazduh i ljubi, hehe, odmah zatim igrač Zvezde pada i igra se prekida, publika kreće da napušta halu, uz masovni aplauz, Dragićević pogađa za 28:23, publika viče „Ua, Zvezda, ’ajmo, plavi“, Zvezdin golman uspeva da se odbrani od lopte koja se ka njemu kreće visoko iz vazduha, a zatim Zvezda postiže svoj 24. gol, u poslednjem minutu Ivanović dobija treće isključenje, pri rezultatu 29:25, Obrad uz salto pokušava još jednom, ali ne uspeva, i konačni rezultat ostaje 29:25, iz publike u teren doleću rolne papira za fiskalne kase (ili karte u busu?).