Prva pobeda Šapčana kod kuće, furiozan preokret Čivijaša

Prva pobeda Šapčana pred domaćom publikom u plejofu. Savladan je Radnički baš kao i u prvom kolu.

Metaloplastika – Radnički 34:27 (16:13)
Dvorana: Zorka. Gledalaca: 500. Sudije: Mošorinski (Novi Sad) i Pandžić (Zreanjanin). Sedmerci: Metaloplastika 1 (1), Radnički 3 (3). Isključenja: Metaloplastika 8, Radnički 4 minuta.
METALOPLASTIKA: Arsić (19 odbrana), Dragićević 1, Milovanović, Vujičić 1, Palević, Delibašić, Ostojić 4, Obradović 7, Marković 6 (1), Jezdimirović, Mitrović 11, Jevtić 1, Stevanović 1, Bojanić 1, Petrović 1, Vladisavljević.
RADNIČKI: Pralica 5 (3), Prodanović 2, Janićijević, Gugleta 4, Basarić 7, Lekić (2 odbrane), Davidović, Petrović (7 odbrana), Spasić 4, Ilinčić 1, Simić, Tomić, Šmigić, Bosić 2, Ervaćanin, Raičević 2.
Igrač utakmice: Miloš Mitrović (Metaloplastika).
Semafor: 1:3 (5), 2:5 (9), 4:10 (18), 9:11 (23), 13:12 (27), 19:17 (36), 23:19 (42), 27:21 (51), 29:25 (57)

Gosti su bolje počeli susret i, već posle desetak minuta igre, imali tri gola prednosti, da bi Metaloplastika uspela da se približi na gol zaostatka. Tada je usledila serija Kragujevčana od 5:0 i već u 18. minutu gosti su imali ogromnih šest golova prednosti.

Tek tada Metaloplastika je zaigrala mnogo bolje i za pet minuta serijom 5:1 uspela je da smanji vođstvo, da bi do odlaska na odmor stekla čak tri gola prednosti.

U poslednjih 11 minuta, Šapčani su postigli 12 golova, a primili samo tri, a najzaslužniji za to bio je kapiten Miloš Mitrović, odigravši utakmicu sezone.

U nastavku, gosti su za dva minuta anulirali prednost domaćih, ali je to bilo sve što su uspeli da urade. Proradili su, pored Miloša Mitrovića, i imenjak Marković, kao i Nemanja Obradović, do vrha napunivši mrežu Radničkog.