7. kolo plejofa: Zlo i naopako! Razbi nas Spartak kao zvečku!

Zlo i naopako, bruka i sramota! Šta reći kad sediš pred ekranom, nem kao riba, i niti imaš šta da kažeš, niti možeš da veruješ šta vidiš, niti možeš da shvatiš kako profesionalna ekipa jedan dan igra tako da može da osvoji bilo šta, a već sutradan kao da loptu u životu videli nisu. Samo sam razočarana.

Spart-MP_20150513 (1) Spart-MP_20150513 (2)

Izgubismo od Spartaka tako velikom razlikom da nemaš šta drugo da uradiš nego da sedneš i plačeš. Počne slično utakmici protiv Radničkog pre nekoliko dana, ali, kad se rezultatska razlika otela kontroli, pitala sam se vredi li uopšte da nastavljam da gledam.

Spart-MP_20150513 (3) Spart-MP_20150513 (4)

Nemam šta ni da pričam. U prvom poluvremenu su se obe ekipe držale prilično uzdržano, da tako kažem. Prva polovina, dakle prvih 15ak minuta, prošla je sa možda samo 7 ili 8 golova, ali ni nalik utakmicama koje pokazuju da obe ekipe imaju snage. Ovo danas… Subotičani su se samo malo razigrali, a Metaloplastika totalno potonula.

Spart-MP_20150513 (5) Spart-MP_20150513 (6)

Prvo 8:4, pa 10:5, pa 13:6… I tako dođe poluvreme, sa 13:7. ‘Aj, pomisliš, nije strašno, izboriće se nekako, nije to strašno.

Spart-MP_20150513 (7) Spart-MP_20150513 (8)

Al’ onda dođe drugo poluvreme, a Subotičani rešetaju li rešetaju. I nikako da stanu! Čak i kad malo smanjimo tu razliku od 200%, oni odma’ nasrnu na gol, i ne vredi. I tako se zlo i naopako nastavi.

Spart-MP_20150513 (9) Spart-MP_20150513 (10)

Koji je igrač kako igrao, pojma nemam. Kao što se iz priloženog da videti, kamera nije pružila nikakav poseban kvalitet snimka, a i veoma često sam ostajala bez slike. Plus, shvatih što ne mogu da gledam prenose, bar ne ovakve: vrti mi se u glavi od njih. Em kamera šeta svaki čas, levo-desno, em zumira, em ide gore-dole. E, to gore-dole mi zabiberi čorbu.

Spart-MP_20150513 (11) Spart-MP_20150513 (12)

Plus, to je prenos. Kako da gledam utakmicu i uživim se u nju kad je gledam ispred ekrana. Drugo je košarka, kad znaš da je ekipa preko pola sveta, i to reprezentacija. S njima svakako nemaš dodira, oni su daleko, predaleko, ali ovo je ekipa koju skoro svakodnevno srećeš po gradu. Koju gledaš uživo, i tad je to – to. Preko ekrana, kao što sam već pisala, nije to to. Ne ide.

Spart-MP_20150513 (13) Spart-MP_20150513 (14)

A ni hala nije naša. Još ovako sva braon, sva nekako u bojama neodgovarajućim za rukomet, pa onda one stepenice i sve oko golova. Veoma: NE!

Mada, ni u Zorkinoj hali nije to to. Bar meni. Ja od prvog dana MP gledam u gimnaziji. To je moja škola, i tamo se osećam kao kod kuće. Ima neke topline. Zorka je… Hala neke druge ekipe. One kojoj se ovakvi porazi NIKAD ne bi desili. Kao što reče Veselin Vuković… Ko nije pogledao snimak, svakako ga preporučujem. Starijim ljubiteljima rukometa naročito će se svideti upoznavanje ovog sjajnog igrača i trenera kakvog do sad nisu imali prilike da upoznaju. Bilo bi lepo da ovakve emisije jednog dana vidimo i sa ostatkom ekipe iz osamdesetih. Ko zna, i sledeće godine se ekipa može okupiti povodom proslave 30 godina od osvajanja titule ’86!

Spart-MP_20150513 (15) Spart-MP_20150513 (16)

I tako, mic po mi, gol po gol, dođe i kraj utakmice, koji čak i nisam videla jer je slika nestala a zvuk ostao, samo čuh komentatora kako objavljuje konačni rezultat: 30:19 za Spartak Vojput. I ode MP nazad na poslednje mesto na tabeli, jer čisto sumnjam da će ijedna druga ekipa izgubi s ovako ubedljivom razlikom u 7. kolu plejofa te nam poslednje mesto na tabeli ostaje relativno neugroženo.