Kragujevčani i dalje bez bodova nakon tri kola

mp OKT_8933-680x300

IZVEŠTAJ: Kragujevčani i dalje bez bodova nakon tri kola SRLS i poraza od Metaloplastike rezultatom 19:22 (12:11). Šapčani su jednostavno nadigrali Radnički, koji nije uspeo da se vrati u meč.

Subota, 03/10/2015 20:00h
SC Jezero – Kragujevac
S: Stojković D./Nikolić N.
D: Vidanović N.

Radnički: Spasić 5, Radović 3, Rajičević 3, Milinčić 2, Mošić 2, Pokurica 2, Barjaktarević 2

Metaloplastika: Ivanović 7, Marković 4, Mitrović 4, Savić 2, Dagićević 2, Ostojić 2, Milovanović 1

Treće kolo SRLS: Radnički – Metaloplastika 19:22 (12:11)

Radnički je utakmicu počeo kompletan, povratkom Ivana Mošića u tim koji se oporavio od povrede zadobijene u meču protiv Crvene Zvezde.

U osmom minutu Radnički je  poveo sa 3:2 nakon dva pogotka juniorskog reprezentativca Mošića.

Trenutci dekoncentracije koštali su Kragujevčane prednosti i Metaloplastika agresivnom odbranom dolazi do 4:5, zahvaljujući kapitenu Milošu Mitroviću

Nakon Serije od 2:0 i minimalnog vođstva Šapčana, rezultat je izjednačen na 5:5 u susret polovini prvog dela igre.

Radnički je stigao do egala u 14. minutu golom Luke Radovića, meutim isti igrač je nakon toga iz kontra napada propustio da dovede Radnički u prednost.

Nakon odbrane Arsića 9:10 na isteku 24. minuta, dva neiskorišćena napada za Radnički i dva vezana promašaja Šapčana. Tajm aut za Metaloplastiku.

Đorđe Spasić postavlja 10:10, ulazimo u poslednjih 5 minuta prvog poluvremena. Radnički osvaja loptu i ima napad za vođstvo. Međutim i Kragujevčani gube loptu.

U poslednjem minutu prvog poluvremena, Radnički je imao napad pri rezultatu 11:11.

Nedeljko Vučković traži tajmaut za svoju ekipu, a Ivan Rajičević svojim drugim pogotkom na meču postavlja 12:11 u poslednjem minutu prvog dela igre što ostaje i rezultat na poluvremenu.

Darko Arsic u svom stilu

U nastavku Nenad Lekić otvara sa dve vezane odbrane sa kojima neutrališe greške Radničkog sa početka drugog poluvremena.

Međutim, nakon pada koncentracije u napadu i dve izgubljene lopte rezultat 13:14 i prednost Metaloplastike, nakon pet minuta igre u drugom poluvremenu. Radnički je u međuvremenu propustio da realizuje sedmerac za vođstvo.

Samo po jedan postignut gol na obe strane u narednih sedam minuta igre (14:15), kada Miloš Savić drugim golom dovodi Metaloplastiku u prvu opipljivu prednost – 14:16 na isteku 43 minuta.

Sa nešto manje od 15 minuta do kraja toka utakmice, bilo je jasno da su potrebne promene u taktici Kraguevčana, koji igraju sa samo dva postignuta pogotka u drugom poluvremenu, dok Metaloplastika povećeva prednost nakon tajmauta – 14:17 u 46. minutu.

Spasić realizuje napad za 16:19 u 48. minutu, dok Vučković i Šmigić na tajmautu traže pravu postavu koja bi preokrenula rezultat na ulasku u poslednjih 10 minuta.

Arsićevih pet vezanih odbrana omogućile su je Šapčanima da izgrade najveću prednost na meču – četiri gola (16:21) nakon drugog pogotka Milutina Dragićevića u 53. minutu igre.

Bekovska trojka Šapčana – Savić, Milovanović, Marković bila je produktivna za ekipu Veselina Vukovića u drugom delu igre. Milovanović postiže četvrti pogodak za 17:22 i odrava prednost gostiju na pet golova.

Radnički je ipak do kraja uspeo da smanji razliku na tri gola, nakon što je Poskurica doneo izvesnu svežinu u odbrani, ali je isti igrač propustio šansu da dovede razliku na -2 na minut ipo do kraja.

To je bilo sve što su Kragujevčani uspeli da urade do isteka 60 minuta, pa je jedina svetla tačka ovog meča kao i u slučaju poraza u Kažu bio golman – ovoga puta Nenad Lekić, koji je izbran za najboljeg aktera meča u dresu Radničkog

Epilog: Kragujevčani i dalje bez bodova nakon tri kola SRLS, dok su se naši momci priključili samom vrhu tabele.