Бод као кућа, Каћани разочарани

Поделу бодова између рукометаша Југовића и Металопластике Каћани су доживели као потпуни дебакл. А, како и не би када су у својим рукама десет минута пре краја имали осам голова предности

Дејан Милосављев

Југовић – Металопластика 21:21 (14:8)

КАЋ: Дворана Храм, гледалаца 500, судије: Ковач (Косовска Митровица), Милосављевић (Звечан). Седмерци: Југовић 4 (4), Металопластика 1 (1), искључења: Југовић 14, Металопластика 12 минута.

ЈУГОВИЋ: Селеши 3, Жикић, Врговић 7 (4), Јањић, Лисица 2, Павловић 5, Покрајац 2, Вјештица, Куртеш 2, Кочић, Златановић, Миросављев (18 одбрана), Арсић, Јоцић, Травар, Грубић.

МЕТАЛОПЛАСТИКА: Максимовић (5 одбрана), Миловановић 3, Закић, Стевановић, Мариновић 2, Марковић 2, Арсић (6 одбрана), Савић 1, Јездимировић, Митровић 4, Драгичевић 3, Јефтић, Ивановић 4 (1), Бојанић, Петровић, Остојић 2.

Поделу бодова између рукометаша Југовића и Металопластике Каћани су доживели као потпуни дебакл. А, како и не би када су у својим рукама десет минута пре краја имали осам голова предности и били надомак победе. Рукометаши Југовића први пут у овој сезони озбиљно приступили мечу а својом игром пленили су и изазивали задовољство код својих навијача.

Међу стативама је господарио Дејан Миросављев који је поново чинио чуда. Својим интервенцијама уливао је самопоуздање својим играчима, а публици давао осећај задовољства због којег је рукомет спорт број један у Каћу. Новајлија у редовима Југовића Павле Павловић одлично је, уз Душана Покрајца предводио напад, Никола Врговић је био сигуран са линије седам метара. У борбеност и пожртвовање осталих играча, Каћани су господарили тереном, стигли до шест голова предности (13:7), коју су почетком другог полувремена повећали на осам (18:10).

Када су сви у дворани Храм већ видели своје љубимце као победнике, рукометаши Металопластике као да су препородили. Каћани су почели да праве невероватне грешке, као и несхватљиве фаулеве, чак далеко од свог гола, изгледали су као муве без главе, а голмана Дејана Миросављева оставили на ветрометини. То је гостима из Шапца дало крила и повећало апетите. Серијом 9:1 потпуно су истопили предност Каћана и завршницу учинили неизвесном. Рукометаши Металопластике паметном игром изборили су реми.