Pokoren i Niš, Železničar ostao na začelju tabele

800x600_rk-zeleznicar

Rukometaši niškog Železničara pretrpeli su peti poraz u sezoni pošto su izgubili od Metaloplastike rezultatom 18:13 (9:5) u 6. kolu Superlige. Plastičari sa devet bodova dele drugu poziciju sa Slogom iz Požege, dok su sa jednim bodom Nišlije su na poslednjem mestu na tabeli.

ŽELEZNIČAR – METALOPLASTIKA 13:18 (5:9)

Niš, hala Čair

Sudije: Branka Marić (Pančevo) i Zorica Mašić (Zrenjanin)

Sedmerci: Železničar 1 (1), Metaloplastika 1 (1)

Isključenja: Železničar 12, Metaloplastika 2 minuta

ŽELEZNIČAR: Stoiljković (11 odbrana), Lazić, Stanojić, Porobić 2, Cvetković, Milutinović, Petrović 1, Pernar 3, Podvinski, Virijević, Mađar 3, Pavlović 2 (1), Stefanović, Milenković, Basarić, Mitić 2.

METALOPLASTIKA: Arsić (9 odbrana), Maksimović, Milovanović 3, Dakić, Stevanović, Došen, Marinović 3, Marković 1, Jezdimirović 3, Mitrović, Dragićević 4 (1), Jevtić, Ivanović, Bojanić, Petrović 3, Ostojić 1.

„Želja“ nije uspeo da iznenadi Metaloplastiku koja je povela sa 3:0 u 11. minutu meča. Niški tim je prvi gol postigao u 12. minutu nakon kontre i pogotka Milana Porobića. Plavi su odigrali jaku odbranu i naterali niške rukometaše na greške, pogađali stative i pucali pored gola.

Nakon 20 minuta viđeno je samo 9 golova na obe strane, a situacija se nije mnogo promenila ni na poluvremenu – 9:5 za Metaloplastiku koja je sve vreme vodila.

800x600_DSC-3176

Železničar je bolje odigrao u drugom poluvremenu, ali je prvi pogodak upisao tek u 37. minutu za 6:12.

Golman niške ekipe Dimitrije Stoiljković je nastavio sa dobrim odbranama (11 ukupno), a delovalo je da će „Želja“ uspeti da stigne goste u 47. minutu kada je serijom 4:0 došao do zaostatka od 3 gola (10:13).

Istom serijom je uzvratila i Metaloplastika koja je u 54. minutu povela sa 16:10, a na kraju privela utakmicu u svoju korist.

Čestitam saigračima Metaloplastike na zasluženoj pobedi. Mi smo ovoga puta uspeli da se dogovorimo kako da igramo odbranu, što je rezultiralo sa samo pet primljenih golova u prvom poluvremenu, do kraja meča smo ih spustili na trinaest pogodaka. Pohvalio bih posebno Jezdimirovića koji je bio jedan od ključnih ljudi u napadu kao  i Bojanića koji je bio nerešiva enigma za napad Železničara – izjavio je za naš portal najboljih strelac (29 golova) ekipe Mladen Ivanović.

Ne bih mogao nikoga posebno da izdvojim, igrali smo kao tim, bili smo jedna celina na  terenu,borili smo se lavovski svih šezdeset minuta, jednostavno nije pošteno da nekoga izdvojim, sem možda Darka Arsića, branio je nemoguće, hvatao je žive lopte“ – bile su reči Vladimira Bojanića koji je odigrao odbranu na vrhunskom nivou.

Veliki doprinos dobrim odbranama naših golmana dao je Slaviša Stojinović, koji vrhunski radi sa njima, a to se da videti u ovih prvih šest odigranih kola “ nadovezao se Ivanović.