ČELENDŽ KUP: Kragujevčani prošli, a naši stali

Metaloplastika nije uspela da nadoknadi šest golova minusa

MP-Vize_20151128 (15)

Metaloplastika – Vize 29:25 (15:11)

ŠabacDvorana: Zorka. Gledalaca: 1.500. Sudije: Emil i Ernest Aghakiski (Azerbejdžan). Sedmerci: Metaloplastika 3 (3), Vize 4 (4). Isključenja: Metaloplastika 8, Vize 6 minuta.

METALOPLASTIKA: Maksimović, Milovanović 1, Stevanović 1, Kažić 1, Došen, Marinović, Ilić 11, Ostojić 3, Marković, Arsić (15 odbrana), Jezdimirović 1, Mitrović, Dragićević 7, Jevtić, Ivanović 4, Petrović.

VIZE: Gurgumis, Gava 2, Glesner 6, Vanlou, Lupica, Eubelen, Garadon, Danezi 3, Dinse, Flajs 2, Vankosen 1, Popivoda 3, Kutaija 3, Neivil 5.

Nisu uspeli igrači Metaloplastike da nadoknade šest golova minusa iz prvog susreta u Belgiji, pa je njihova ovogodišnja odiseja u Evropi završena.

Već u 35. minutu utakmice domaći su anulirali prednost rivala, imali sve u svojim rukama, a u 52. su imali i sedam golova viška!

Međutim, u završnici meča ishitrenim i brzopletim potezima omogućili su protivniku iz Belgije da svede rezultat na za njih povoljan broj golova i plasira se dalje.

Kragujevčani su i u drugom meču savladali Dobrudžu (29:17) i na taj način osigurali plasman među šesnaest najboljih u Čelendž kupu.

Gosti iz Bugarske ponovo nisu imali šansu protiv Radničkog, koji je od starta diktirao tempo.