Zbogom, Evropo: sledi nam borba za plejof (VIDEO)

Naši momci, i ako praćeni podrškom publike, nisu uspeli da ostvare plasman u osminu finala Čelendž kupa i dočekaju evropsko proleće.

MP-Vise

Da ekipa može mnogo i da je toga šabačka publika svesna, videli smo u subotu kada nam je u goste došla ekipa Vize iz Belgije koja je u prvoj utakmici ostvarila pobedu od šest golova razlike, 28:22. Loš početak plavih je bio samo motiv više gostima da mogu da ostvare zacrtani cilj. Vodstvo Belgijanaca od 3:0 delovalo su kao hladan tuš, kako na igrače tako i na navijače na tribinama koji nisu mogli da veruju šta se dešava njihovom timu. Kako je vreme proticalo tako su se i plavi vraćali u igru. Vratili su se do te mere da je na poluvremenu rezultat bio indentičan kao u Belgiji, 15:11, samo ovoga puta u našu korist.

Drugo poluvreme donelo je isti tempo i u jednom momentu smo imali i tih plus 7. Izvaredne odbrane Darka Arsića i neverovatni šutevi fenomenalnog Stefana Ilića (od koji je jedan i na mene ostavio poseban utisak i ako je lopta umesto u mreži završila na prečki), koje duže vreme šabačka publika nije mogla da vidi, ostaće nam u pamćenju. Međutim, ni to nije bilo dovoljno da ostvarimo sveukupnu pobedu. Sama završnica susreta donela je i brojne greške u napadu, iako se sa tribina mogao steći utisak da to nisu bile greške naših momaka nego azerbejdžanskog sudijskog para Agakiši – Agakiši (Aghakishi – Aghakishi). Bilo kako bilo, naši momci odneše pobedu nad ekipom Vize, 29:25, a ekipa Vizea odnese veselje u Belgiju.

prilog RTV AS

Sada nam ostaje da se u našem prvenstvu borimo za ulazak u plejof, a realno gledano po dosad prikazanom, tamo nam je i mesto. U sredu u hali Zorka, jedinoj neporaženoj ekipi u dosadašnjem delu prvenstva dolazi tim iz Požarevca. Podsećanja radi, to jedna od četiri ekipe koja je u jesenjem delu takmičenja uspela da oduzme bod plavima. Utakmica se igra sa početkom od 18.30 časova.