Црвено-бело славље у дербију против Металопластике

Црвена звезда – Металопластика 26:25 (14:13)

Београд – Дворана: СЦ Шумице. Гледалаца: 300. Судије: Мошорински (Нови Сад) и Панџић (Зрењанин). Седмерци: Црвена звезда 3 (3), Металопластика 2 (1). Искључења: Црвена звезда 6, Металопластика 4 минута.

Црвена звезда: Јанкетић, Шотић, Бојичић, Радосављевић 3, Драгутиновић 5 (3), Дамњановић 5, Гачевић, Антељ, Драшкић, Златановић, Тодоровић 3, Мандић 4, Бабић 5, Слободан Димитрић 1, Леовац, Милутиновић.

Металопластика: Максимовић, Драгићевић 2, Миловановић 1, Стевановић, Дошен, Мариновић, Рајковић 3, Остојић 5, Марковић, Арсић, Митровић 1, Илић 8 (1), Јевтић, Ивановић 4, Бојанић, Петровић 1.

1

Рукометаши Црвене звезде савладали су Металопластику у 11. колу Супер лиге Србије на домаћем терену у Београду резултатом 26:25 (14:13) и забележили четврту узастопну победу у шампионату, док је нашим момцима то био други везани пораз.

Црвено-бели су водили током највећег дела утакмице, у другом полувремену стекли и шест голова предности, да би се гости у финишу приближили на гол заостатка, али је Ненад Мандић отклонио све дилеме око победника голом на око 45 секунди пре краја, чиме је екипа Ненада Перуничића стигла до недостижних два разлике.

У плаво-белом тиму истакао се Стефан Илић са осам голова и голман Иван Максимовић који је оправдао указану минутажу и допринео да се разлика са шест смањи на један гол разлике.

Своју деби утакмицу у Металопластици имао је повратник у свој матични клуб Вукашин Рајковић који је оставио добар утисак имајући у виду паузу од две године.

(Додатно: фотографије с ове утакмице можете погледати овде)