V MEMORIJALNI TURNIR „Nikola Jevremović-Gužva“ (VIDEO)

Obaveštavamo LJUBITELJE SPORTA, a posebno RUKOMETA, kao i PRIJATELJE KLUBA i NAVIJAČE da će se od 31.01.2016. godine do 01.02.2016. godine  u Valjevu, održati V MEMORIJALNI TURNIR GUŽVA 2016.
Sve utakmice turnira će se igrati u HALI SPORTOVA VALJEVO.

METALOPLASTIKA – PARTIZAN 29:28 (15:14)
Hala sportova Valjevo. Gledalaca: 800. Sudije: Branislav Nenadić (Beograd) i Darko Stefanović (Beograd).

METALOPLASTIKA
: Dragićević, Milovanović 1, Dakić, Stevanović 1, Palević, Delibašić 2, Vladisavljević, Bojanić, Arsić (13 odbrana), Jezdimirović 1 (1), Mitrović, Marinović 5, Jevtić 4, Obradović 10, Petrović, Ostojić 5.
PARTIZAN: V. Ilić 6 (4), Sretenović 5, Radovanović, Pižurica, M. Ilić, Radojković 2, Marsenić, Živković, Kukić 5, Radović, Popović 2, Mršulja 1 (1), Ćućuz (5 odbrana), Pavić 7 (4).
Sedmerci: Metaloplastika 2 (1 neiskorišćen), Partizan 9 (1 neiskorišćen)
Isključenja: Metaloplastika 16 minuta, Partizan 10 minuta.

Šabačka Metaloplastika osvojila je pobednički pehar četvrtog Memorijalnog turnira „Nikola Jevremović – Gužva“ u Valjevu, pošto je u finalu posle žestoke, vrlo izjednačene borbe, bila za gol bolja od beogradskog Partizana – 29:28. Zaslužili su Šapčani trofej, jer su tokom većeg dela meča bili u prednosti, doduše nijednom većoj od tri gola, koju su uspeli da sačuvaju do kraja.
Partizan je malo bolje otvorio duel, ali su se momci iz Šapca, pod komandom Slavka Novakovića koji je proglašen za najboljeg trenera turnira, brzo konsolidovali, u 19. minutu preuzeli inicijativu i stekli dva gola prednosti (10:8). Uspevali su nekako da taj mali višak sačuvaju, pre svega zahvaljujući sjajnoj igri Nemanje Obradovića i intervencijama izvanrednog golmana Arsića. Šapčani su u ovom delu bili znatno oštriji u odbrani, bili više puta isključivani i skrivili više sedmeraca koje su Beograđani uglavnom realizovali preko kapitena Vanje Ilića.
U drugom delu meča Partizan je zapretio, u jednom trenutku čak i preuzeo vođstvo (19:20), ali nije uspeo da poremeti planove Metaloplastike koja je brzo vraćala konce igre u svoje ruke, pre svega zahvaljujući čvršćoj odbrani i u napadu nenadmašnom Obradoviću kome su svesrdno pomagali Ostojić i Marinović. Kod Beograđana su u drugom poluvremenu blistali Pavić i Kukić, ali nedovoljno za preokret. Kada je u poslednjim minutima žestoki bek Partizana Sretenović promašio nekoliko šuteva bilo je jasno da se trofej vraća Šapčanima koji su ga na ovom istom turniru osvojili i pretprošle godine.
Najbolji Vanja Ilić
Za najboljeg igrača ovogodišnjeg Memorijalnog turnira u Valjevu proglašen je Vanja Ilić, kapiten Partizana. Trofeji za najboljeg golmana i najboljeg strelca otišli su u Šabac, Darku Arsiću, sjajnom čuvaru mreže Metaloplastike, odnosno Nemanji Obradoviću, beku tog tima, za kojeg ne bi bila greška ni da je dobio titulu najboljeg igrača.

Utakmica 3 mesto

UTAKMICA ZA TREĆE MESTO
ORK METALAC – SLOGA 25:26 (16:13)
Hala sportova Valjevo. Gledalaca: 300.
Sudije: Bojan Dauti (Beograd), Ivan Kolavčić (Beograd).

ORK METALAC: Obradović (1 odbrana), Radojičić 4 (1), Jelić, Jokanović 3, Marković 1, Lukić 7 (3), Krunić 1, Pantelić 1, Čutura 2, Jevremović, Mucić 5, Đorđević (7 odbrana, 2 sedmerca odbranjena), Pantić, Jovanović 1, Đerić, Grujičić.
SLOGA
: Ilić, Milićević, Jovanović 2, Petrović, Žarković 1, Laković 4, Krsmančić 3, Grujičić, Pavlović 4, Andrejević 3, Stevanović, Vučićević 5 (2), Gojković 4 (1), Jezdimirović (6 odbrana).

Sedmerci: Metalac 4 (svi iskorišćeni), Sloga 5 (2 neiskorišćena)
Isključenja: Metalac 14 minuta, Sloga 10 minuta.
U uzbudljivoj završnici borbe za treće mesto na ovogodišnjem valjevskom Memorijalnom turniru ekipa Sloge iz Požege imala je nešto više koncentracije i sreće, uspela da sačuva jedan gol prednosti stečen pred poslednji minut meča i da tesno savlada domaći Metalac – 25:26. Valjevci su pružili odličan otpor lideru Super B lige, bili u vođstvu tokom većeg dela utakmice, ali je u završnici za nijansu prevladalo iskustvo i donekle bolja fizička pripremljenost gostiju, mada domaći nisu bili zadovoljni ni nekim sudijskim odlukama u odlučujućim trenucima.
Valjevci su u prvom poluvremenu prikazali bolju igru. Nakon izjednačenog početka, u 17. minutu domaći su se prvi put odvojili na dva gola prednosti (8:6), da bi u nastavku vođstvo povećali na 14:10. Usledio je potom kratak pad u igri Metalca, što su gosti iz Požege iskoristili i smanjili na 14:13, ali su se momci Slobodana Jokanovića posle tajm-auta prenuli i na odmor otišli sa tri gola prednosti (16:13).
Gosti su se na početku nastavka konsolidovali, stigli prednost Valjevaca i u 41. minutu prešli u vođstvo (17:18). Nastavljena je izjednačena borba, uz rezultatsku klackalicu, sve do završnice u kojoj je Sloga uspela da zabeleži pobedu za treće mesto na turniru.
S. Ćirić

05 2015

PARTIZAN – SLOGA 32:29 (16:10)
Hala sportova Valjevo. Gledalaca: 600.
Sudije: Nikola Radulović (Beograd), Zlatan Savić (Beograd).

PARTIZAN: V. Ilić 4 (1), Sretenović 6, Radojković 5, Pižurica, M. Ilić (6 odbrana), Marsenić 2, Živković 2, Kukić 2, Radović (1 odbrana), Popović 2, Mršulja 4, Ćućuz (10 odbrana), Pavić 5 (1), Radovanović.
SLOGA
: Ilić (2 odbrane), Žarković, Milićević 1, Vučićević 6, Vučetić, Laković 4 (1), Krsmančić 6 (1), Grujičić, Pavlović 1, Stevanović, Gavrilović, Petrović, Jovanović 1, Gojković 9, Andrejević 1, Jezdimirović (4 odbrane).

Isključenja: Partizan 16 minuta, Sloga 4 minuta.

Beogradski Partizan će u finalu četvrtog Memorijalnog turnira „Nikola Jevremović – Gužva“ u Valjevu podeliti megdan sa Metaloplastikom, pošto je sinoć u drugom polufinalnom meču pobedio lidera Super B lige Slogu iz Požege 32:29 (16:10). U lepoj utakmici sa puno brzih kontri i sjajnih šuteva, ekipa Sloge je pružila vrlo dobar otpor superligašu, naročito u drugom poluvremenu.
Počelo je prilično izjednačeno, da bi nakon rezultata 8:8 sredinom prvog dela crno-beli preuzeli inicijativu, napravili seriju od 7:0 i stvorili prednost koja im je garantovala uspeh. U ovom delu igre briljirao je čuvar mreže Partizana Milan Ćućuz (deset odbrana). Beograđani su na poluvreme otišli sa šest golova prednosti (16:10) i izgledalo je da će u nastavku ovo za njih biti rutinski posao, ali odlični tim iz Požege nije dozvolio da sve bude tako jednostavno. Zaigrali su čvršće, borbenije i zahvaljujući efikasnim Gojkoviću, Vučićeviću i Krsmančiću polako smanjivali prednost Partizana. U 51. minutu su imali samo dva gola zaostatka (26:24), ali to je bilo najviše što su mogli da postignu, pošto odlični Sretenović, Radojković, kapiten Vanja Ilić i u drugom poluvremenu vrlo dobri Pavić nisu dozvolili iznenađenje. Sversrdno im je pomogao i drugi golman Mihailo Ilić sa šest uspešnih odbrana.
Pre današnjeg finala od 19 sati u kome se sastaju beogradski crno-beli i šabačka Metaloplastika, od 17 sati u borbi za treće mesto snage će odmeriti super B ligaši ORK Metalac i Sloga.
S. Ćirić

ORK METALAC – METALOPLASTIKA 14:23 (10:9)
Hala sportova Valjevo. Gledalaca: 800
Sudije: Dobrosav Knežević (Beograd), Srđan Lončarević (Beograd).

ORK METALAC: Vranić, Radojičić 3 (2), Jelić, Jokanović 1, Marković 1, Lukić 5 (4), Krunić, Pantelić 1, Čutura, Jevremović, Mucić 2, Đorđević (8 odbrana, 1 odbr. sedmerac), Pantić, Jovanović 1, Đerić (2 odbrane, 1 odbr. sedmerac), Grujičić.
METALOPLASTIKA: Dragićević 1, Milovanović 2, Dakić, Stevanović 1, Palević 4 (1), Ostojić 3, Vladisavljević, Obradović 4 (1), Marković 6, Arsić (6 odbrana), Savić, Jezdimirović, Mitrović 2, Marinović, Jevtić, Petrović.

Šabačka Metaloplastika je prvi finalista četvrtog Memorijalnog rukometnog turnira „Nikola Jevremović – Gužva“, pošto je u prvom polufinalnom susretu, sinoć u Hali sportova u Valjevu, ubedljivo savladala domaćina ORK Metalac sa 23:14 (9:10).
Valjevci, članovi Super B lige, iznenađujuće dobro su otvorili utakmicu, ravnopravno se suprotstavili superligašu iz Šapca i celo prvo poluvreme imali potpuni rezultatski egal, pa su čak na veliki odmor otišli sa golom prednosti (10:9).
Nakon što ih je u svlačionici energični šef struke Slavko Novaković verovatno žestoko izgrdio, momci iz Metaloplastike su se u nastavku pokazali kao sasvim druga ekipa. Potpuno su iskoristili svoju fizičku superiornost i pripremljenost za skorašnji nastavak nadmetanja u Superligi, žestoko stegli u odbrani i bili vrlo efikasni u napadu. Brzo su napravili seriju od 5:0, preokrenuli rezultat u svoju korist, izveli niz uspešnih kontri, povećali prednost i rutinski priveli meč kraju, ubedljivo slaveći. Najviše u njihovim redovima su pokazali brzonogo krilo Miloš Marković i sjajni bek Nemanja Obradović, a solidno su im pomogli Ostojić, Palević i golman Darko Arsić koji je imao nekoliko uspešnih intervencija.
U redovima Valjevaca koji su praktično tek počeli pripreme za nastavak prvenstva Super B lige polovinom marta, istakao se standardno dobri golman Ivan Đorđević sa osam odbrana. Prvi put u dresu Metalca nastupila su pojačanja Marko Pantelić, nekadašnji igrač beogradskog Partizana i Stefan Marković koji je igrao u lazarevačkoj Kolubari.
Nakon prvog polufinalnog meča usledilo je svečano otvaranje Memorijalnog turnira na kome je učesnike i goste pozdravio Ivan Stojaković, predsednik ORK Metalac.
U drugom polufinalnom susretu sastali su se beogradski Partizan i Sloga iz Požege, lider Super B lige, ekipa koja je naknadno pozvana da bude učesnik, pošto je Crvena zvezda u četvrtak iznenada otkazala učešće, uz obrazloženje da ima puno povređenih i bolesnih igrača.