Ćućuz za pehar Partizanu

Metaloplastika - Partizan

Golman crno-belih, u 11. seriji, odbranio poslednji sedmerac Dragićeviću

Drama na Banjici. Kao da je u pitanju superligaški meč. Na kraju penali… Kao da je borba za titulu, ili Kup… Crno-beli su osvojili trofej turnira čiji su organizatori, a Metaloplastika je pružila još jednu dobru partiju. Imalo je šta da se vidi na Banjici.

Odluka o pobedniku turnira 60 godina takmičenja“ pala je u 11. seriji sedmeraca. Tada je golman Partizana Milan Ćućuz zaustavio šut Milutina Dragićevića.

U regularnih 60 minuta viđen je odličan meč. Činilo se da je domaćin bliži trijumfu, a na kraju je morao da se spasava. Osim uvodnih 5:1 i 6:2, crno-beli nisu imali prednost veću od dva gola, ali su je držali konstantno, do 53. minuta (23:21). Golom raspucanog Ostojića, Metaloplastika stiže do izjednačenja 24;24, a sa još dva u nizu, Radovan Ostojić je doneo Šapčanima minimalnu prednost, dva minuta pre kraja. Ipak, na 70 sekundi do isteka regularnog vremena, Radojković postiže gol za izjednačenje. Meč odlazi u sedmerce…

FINALE
PARTIZAN                   10 26 37
METALOPLASTIKA 9 26 36
SC Voždovac na Banjici. Gledalaca. 300. Sudije: Boričić, Marković (Beograd). Sedmerci: Partizan 7 (3). Isključenja: Partizan 8, Metaloplastika 12 minuta

PARTIZAN: Tomić (8 odbrana), Ćućuz, Živković 7, Jokić, Sretenović 3, Pižurica 2, Đuričić 1, Peruničić 1, Radojković 5, Stevanović 2, Kukić 3, Maksić 2, Radović, Mršulja, Stošljević.

METALOPLASTIKA: Maksimović (5 odbrana), Arsić (9 odbrana), Dakić, Milovanović 3, Stevanović 1, Došen, Marinović 2, Ilić 5, Aleksić, Marković 1, Đukić, Jezdimirović 2, Mitrović 3, Dragićević 1, Ivanović 1, Petrović 1, Cvijanović, Ostojić 7.
Igrač utakmice: Nemanja Živković (Partizan)