Debakl Želje u Šapcu

490x370_DSC-3140

Rukometaši niškog Železničara doživeli su 14. poraz u ovogodišenjem izdanju Superlige. Šabačka Metaloplastika ubedljivo je slavila na domaćem parketu rezultatom 35:19 (20:10).

Šabački rukometaši bili su apsolutni favoriti pre ovog meča i to su potpuno opravdali na parketu. Pritisnuti mnogobrojnim problemima i neizvesnom budućnošću zbog nagomilanih dugova, Nišlije su u ovom trenutku miljama daleko od kvaliteta šabačkog sastava.

Železničar je uspeo da parira favorizovanom domaćinu u prvih 10 minuta, do rezultata 5:5, kada se Metaloplastika zahuhtala i u laganom ritmu zabeležila 9. pobedu u šampionatu.

Već u 25. minutu bilo je 8 golova razlike (15:7), a na poluvremenu +10 za Šapčane – 20:10.

Identična slika viđena je na parketu i u nastavku. Drugoplasirana ekipa na tabeli, kontrolisala je i igru i rezultat, a četa Nebojše Bokića bila je nemoćna. Šabačka ekipa je konstantno povećavala prednost i na kraju slavila sa 16 golova razlike – 35:19.

U narednom kolu Metaloplastika gostuje ekipi Rudara iz Kostolca.

METALOPLASTIKA – ŽELEZNIČAR 35:19 (20:10)

HALA: SC “Zorka”

SUDIJE: Danijel Trivković i Boriša Milosavljević (Beška)

SEDMERCI: Metaloplastika 1 (1), Železničar 2 (2)

ISKLJUČENJA: Metaloplastika 4, Železničar 2 minuta

METALOPLASTIKA: Maksimović 11 odbrana, Arsić 12 odbrana, Dragićević 7, Milovanović 4, Golubović, Kažić, Marinović 3, Ostojić 5, Aleksić, Marković 1, Đukić, Jezdimirović, Mitrović 4, Ilić 7 (1), Ivanović 1, Petrović 2

ŽELEZNIČAR: Stojanović, Milanović 2, Cvetković, Milutinović 3, Podvinski, Virijević, Mađar 3, Lazić, Pavlović 6 (2), Petrović, Milenković 1, Stanojić, Basarić, Mitić 3, Anisijević 1