Naučili smo na pobede! RK „RUDAR“ – RK „METALOPLASTIKA“ 20:21 (9:14)!

Пораз нас не би пореметио, не би нам угрозио плејоф, али ми нећемо да изгубимо, просто нећемо. Наши играчи су нас навикли на победе, имамо низ па нећемо да га прекидамо. Био је Рудар близу поена на свом паркету, али још једном, наши играчи показали су зашто висококвалитетне амбиције итекако имају утемељења у реалности.

3527_1354985553

Прво полувреме било је у нашем стилу. Изједначен МЕЧ у првих 15-20 минута, да би наши играчи додали гас у завршници. Овога пута серија при крају првог дела донела нам је плус љубимца на одмору, 14: 9. Већ у првом периоду, Миловановић је наговестио да ће ово бити његово вече.

Неефикасније генерално ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ и нешто лошији почетак Металопластике, умало није казнио домаћин. Нападачки смо слабо играли, голман Костолца је био у невероватној серији, те смо у 49. минуту дошли до резултатског егала, а у 52. домаћин је имао и плус два, 18:16. Иако смо деловали лоше у тим моментима, уследио је тајмаут тренера Вуковића. Минут одмора пренуо је наш тим. Два минута нам је требало да сустигнемо заостатак, а онда голф шанси до 20:20 у 56. минуту. Добра дефанзива оба тима није дозвољавала поготке у последњим минутима. Ипак, када се чинило да неће бити победника, искусни Ивановић погађа мрежу у самој завршници за коначних 21:20.

Миловановић је био најефикаснији са шест голова, по четири су постигли Драгичевић и Илић.

Овом победом смо математички смо осигурали, трећу годину, плејоф, или немамо намеру да циљамо било шта друго осим победа против Партизана и Слоге. Уосталом, Црвена Звезда је сада испред нас са само два поена, зашто не бисмо покушали да будемо први, као пре две сезоне.