Plavi, ovog puta, do bola ozbiljni u Požegi

Metaloplastika - Sloga 02.04.2016 1

Utakmica drugog kola plejofa između Sloge i Metaloplastike odigrana u subotu, 2. aprila, u hali sportova u Požegi završila se pobedom gostiju iz Šapca – 23:27. Pred oko 800 gledalaca desilo se ono što se retko kad videlo kad je požeški rukometni klub ove sezone u pitanju – poraz kod kuće. Bez obzira na želju domaćih, Šapčani su bili neumoljivi u želji za revanšom, ali i jednim od vodećih mesta u takmičenju u plejofu i plasmanu u ligu SEHA.

Sloga je odlično počela utakmicu, stekavši na samom početku munjevitu prednost od tri gola razlike, već u petom minutu rezultat na tabeli bio je 5:2. Prednost od tri gola trajala je do desetog minuta (7:3) nakon čega Sloga počinje da gubi prednost. Nakon izjednačenja  na 7:7 u trinastom minutu Šapčani su sledeća četiri minuta dozvolili domaćinima prednost od samo jednog gola da bi nakon izjednačenja na 9:9 postali dominantan tim na terenu sve do kraja utakmice. Tempo i stil igre koji je Sloga nametnula u prvih deseta minuta kao da je odjednom nestao tako da je Metaloplastika postala faktor kome se domaćin prilagođavao. Imala je Sloga dovoljno motiva i snage ali očito ne i i dovoljno igrača na klupi koji bi olakšali posao treneru Lakoviću. Raspoloženi golman gostiju, Darko Arsić, bio je neumoljiv na svaki napad Sloge za razliku od Milenkovića koji je do sada bio stub odbrane Sloge i kome večerašnja utakmica očito nije išla na ruku. Kraj prvog poluvremena na semaforu je označen rezultatom 12:15.Metaloplastika - Sloga 02.04.2016 2

Početak drugog poluvremena doneo je nadu Požežanima jer su prvih deset minuta uspeli da se približe protivniku na gol razlike – 18:19 u četrdeset četvrtom minutu, nakon dve iste gol razlike pre toga. Sredina drugog poluvremana je donela nervozu u redove Metaloplastike, kako kod igrača tako i na klupi, te je trener gostujućeg tima Veselin Vuković zaradio žuti karton. Trudili su se igrači Sloge, naročito kapiten Milan Pavlović, da podignu nivo igre, ali su odbranjen sedmerac u 53. minutu i promašaj inače efikasnog penaldžije Mirića u 56. minutu odradili svoju ulogu u ukupnom rezultatu. Niz tehničkih grešaka, neiskorišćena mogućnost sa dva igrača više, učinili su da Sloga i pored sveg napora bude jedan od timova koje je Metaloplastika porazila na svom zacrtanom putu u ovom takmičenju. Konačan rezultat 23:27 bio je ishod ovog susreta.

Za najboljeg igrača na strani Sloge proglašen je Vuk Stevanović, a na strani Metaloplastike golman Darko Arsić. Najefikasniji su bili Milan Pavlović sa 8 golova na strani domaćih, dok je za naš tim isto toliko postigao Stefan Ilić.

RK Sloga: Raković, Stevanović (4), Stojčić, Delibašić (1), Spasić (1), Mrdaković, Milenković, Petrović, Pavlović (8), Andrejević (2), Bojanić (1), Kaltak (3), Gojković (1), Mirić (1), Dimitrijević, Laković ( 1).

RK Metaloplastika: Maksimović , Milovanović (4), Dakić, Golubović (4),Cvijanović, Marinović (1),Ilić (8), Aleksić , Arsić, Đukić, Jezdimirović, Mitrović, Dragićević (2), Ivanović (1), Petrović (3), Ostojić (4).

Sudije: Kovač Goran (K.Mitrovica), Milosavljević Srđan (Zvečan).

Jezdimirovic NikolaNikola Jezdimirović u ime gostujućeg tima čestitao je domaćinima na fer i korektnoj igri:

-Iza nas je jedno teško gostovanje. Pre dve nedelje smo ovde igrali tešku utakmicu koja nije imala toliki značaj. Sada smo se bolje pripremili za plejof i to nam je donelo dva boda protiv Sloge. Očekuje nas nedelju dana odmora a potom utakmica protiv Spartaka koji je takođe igrao u ligi SEHA. Nadamo se da ćemo i tu osvojiti dva nova boda i borbi za titulu.

Vuk Stevanović se zahvalio na prvom mestu publici koja podržavaVuk Stevanovic Slogu u plejofu  i dodao:

-Iza nas je teška utakmica u kojoj smo na samom početku krenuli dobro, ali se utakmice ne dobijaju sa prvih deset minuta. Čestitao bih Metaloplastici na pravoj borbi, korektnoj igri, i poželeo bih im sve najbolje u nastavku. Što se nas tiče, ostaje nam da u svakoj narednoj utakmici damo sve od sebe.

Za razliku od pre dve nedelje,  kada je na istom mestu Metaloplastika pretpela poraz od Sloge u utakmici prvenstva, sada vidno raspoložen trener gostiju Veselin Vuković rekao je:

-Drago mi je da smo protiv jedne ekipe koju izuzetno cenim, kao ekipu koja poštuje loptu i sve rukometne principe,  uspeli da pobedimo. U jednoj dobroj atmosferi, u pravoj utakmici plejofa, punoj tenzije, mislim da je publika u Požegi videla jednu dobru utakmicu. Sloga je mnogo bolje otvorila utakmicu od nas i taj pritisak nas je malo stegao, ali smo dobrom odbarnom mnogo toga rešili. Imali smo problem kad nas je naš bivši igrač Vuk Stevanović počeo driblati po pozicijama 2 i 3, ali smo dobro izdržali. Veoma sam srećan a Slogi želim da ne izgubi više ni jedan bod u Požegi.

Veselin VukovicSlaviša Laković, trener Sloge, u ime svoje ekipe je izjavio:

-Ranije sam nagovestio da će ove utakmice u plejofu biti mnogo jače i zanimljivije. Mi smo u ovu utakmicu ušli sa željom da dobijemo Metaloplastiku i da se uključimo u borbu koja vodi na 3. ili 4. mesto i to su bile naše ambicije. Međutim, večeras smo se namerili na ekipu koja je pružila veliki otpor, odnosno, nadigrala nas. Mi smo odlično počeli utakmicu, ali već kod rezultata 7:3 napravili smo nekoliko ishitrenih  greški. Znali smo da cenimo loptu tokom celog prvenstva i imali smo rezultat. Tokom protekle nedelje pričao sam igračima o ispravljanju grešaka iz prethodnih utakmica sa Zvezdom i Vojvodinom, a to su što smo brzo završavali napad, dosta tehničkih grešaka, a to se ponovilo i večeras i poraz je bio neminovan. Uspeli smo u drugom poluvremenu da se vratimo u igru, ali nismo imali snage, nismo imali dovoljan broj igrača u rotaciji, posebno na bekovskim pozicijama, naši golmani nisu bili na nivou prethodih utakmica, pa tako nismo mogli ni očekivati bolji rezultat. No, glavu gore, mi smo uradili mnogo i  pred nama je još puno ovakvih utakmica i, nadam se, sa puno manje grešaka i promašenih zicera, da ćemo igrati značajnu ulogu u plejofu.

Upitan da prokomentariše suđenje, Veselin Vuković je odgovorio:

-Moguće je da smo zbog značaja utakmice bili malo nervozni, i jedni i drugi, a kolegi Laziću (sudiji, prim.a.) sam rekao da ću odgledati i javiti se. Volim da komuniciram na terenu, pogotovo kad su mlade sudije u pitanju, u smislu da neke odluke usaglasimo da bih znao šta da kažem mom igraču, ako je na jednoj strani probijanje, na drugoj nije, kako da kažem mom igraču da greši, i dok ne odgledam utakmicu ne bih komentarisao. Znam da je bilo zvižduka koji su meni upućeni, jer sam bio prenervozan, ali sam verovatno bio iziritiran nekom odlukom koja mi na „vruće“ nije izgledala logično. Dobio sam i žuti karton, opomenut sam, ali sam se sudijama izvinio posle utakmice ako sam negde preterao, ali ću se s komentarima, eventualnim izvinjenjima ako nešto nije bilo u redu, javiti kolegi Laziću. To smatram jednim normalnim i korektnim odnosom koji, nadam se, možemo mi treneri da uspostavimo sa sudijskom organizacijom. U nedelju smo bili na seminaru gde smo pričali upravo o tome: o načinu da se međusobno uvažavamo jer smo u situaciji da oni nas mogu da kazne a mi njih ne možemo. U tom smislu smatram da treba da budu malo tolerantniji prema nama.