Metaloplastika-Spartak Vojput 27:25 (12:8) (VIDEO)

Konačno pade i Spartak. Videla se otpočetka rešenost Plastičara da, posle šest uzastopnih poraza od ekipe iz Subotice, prekinu seriju i savladaju stare sportske rivale.

13000516_10206337137052037_1764223366_o

Tako je i krenulo. Iz minuta u minut jakom odbranom i efikasnim napadom stigli su do prednosti od pet golova. U tim trenucima na golu je briljirao Darko Arsić na. Na drugoj strani Ostojić, Golubović i Ivanović efektno su završavali napadačke akcije. Prvo poluvreme, plus četiri, 12:8.
13010262_10206337137092038_388400298_o
Početkom drugog dela igre činilo se da su Subotičani slomljeni, veoma brzo Metaloplastika je stigla na plus šest (16:10), a onda još brže, za samo četiri minuta, Spartak se vratio u igru (16:15).
13010032_10206337136372020_1420334196_o
Tada je publika reagovala. Gromoglasno navijanje, kao da je dalo krila Iliću, Ostojiću, Milovanoviću i ostalima, što je rezultiralo odličnom i efikasnom igrom. U 55. minutu, Šapčani su opet imali šest golova prednosti, 26:20. Međutim, da li umor, samozadovoljstvo ili nešto treće, tek, opet su dozvolili Subotičanima da im priđu na samo gol razlike, 26:25, sa kojim su ušli u poslednji minut. Najviše hrabrosti i srca u tim trenucima imao je Raša Ostojić. Odapeo je iz sve snage, sa devet metara, i lopta se našala iza leđa odličnog Abadžića. Pobeda velika kao kuća. Tri kola tri pobede, šest bodova, prvo mesto. Korak po korak ka ostvarenju cilja.
12980892_10206337137012036_755491792_o
METALOPLASTIKA: Maksimović, Dragićević 1, Milovanović 3, Dakić, Golubović 3, Cvijanović, Marinović, Ostojić 7, Aleksić, Arsić 19 odbrana, Đukić, Jezdimirović, Mitrović, Ilić 9, Ivanović 3, Petrović 1.