7. kolo plejofa: žilavo protiv Sloge, 27:27 (12:15)

Nisam očekivala ovako tešku utakmicu protiv Sloge. Uzimajući u obzir kako smo dobro igrali u prvoj polovini plejofa, očekivala sam da ćemo i u drugoj polovini igrati ne samo jednako dobro nego još bolje – jer kad se počne pobednički niz, svaka pobeda samo olakšava dolazak do nove pobede. Kao s desetkama na faksu – kad počnete niz, teško je stati. No, posle prošlonedeljnog poraza od Voše, izgleda da momcima treba malo više vremena da se psihički povrate. Kako drugačije opravdati večerašnju igru.

Od kako sam stigla, iznenadilo me što je Sloga bila u prednosti. Računam, brzo će se plavi vratiti, em igraju na domaćem terenu, em Sloga nije toliko jaka. Kad ono, malo sutra! Ne daju se te ne daju, žilavo! Kao da su i oni dodatno osnaženi saznanjem da je Metaloplastika onako pukla prošle nedelje, pa nemaju šta da izgube budu li zaigrali malo čvršće. I tako tokom cele utakmice. Rezultat je na poluvremenu bio 12:15, ali prednost koju su gosti stekli u prvom poluvremenu čuvali su negde do sredine drugog poluvremena. I ne samo da su je čuvali, već je u jednom trenutku izgledalo kao da su se toliko odlepili da ih nikad nećemo stići. Čini mi se da je u nekom momentu rezultat bio i 14:21 – upravo kao ono što rekoh u tekstu o utakmici s Vojvodinom: nije nemoguće stići ni to, samo treba verovati, i igrati za to. A nije da ni publika nije doprinela promeni rezultata, hehe. Još jednom smo pokazali da možemo da utičemo na rezultat. I još jednom smo pokazali da tokom većeg dela utakmice mirujemo, i tek negde pred kraj se budimo, dižemo momke na noge i pomažemo im da zaigraju kako umeju. Upravo su to presudni trenuci na svakoj utakmici, bar što se tiče Metaloplastike. I tako je ovih nekoliko godina od kad sam ponovo krenula na utakmice. Dakle, tek negde oko 50. minuta publika se budi, i počinje navijanje kakvo mislim da nisam videla ni pre dve godine kad smo u Čelendž kupu pobedili Hrvate! Na snimcima koje smo postavili na jutjub možete videti deo tog navijanja:

Nemam šta više da kažem o navijanju. Ostala sam bez teksta. I šteta je što nismo tako navijali u Novom Sadu – verujem da bi ova ekipa, s takvom publikom, uspela stići i onih strašnih -10, s koliko nas je Voša razbila. Mislim da je vrlo očigledno da smo bili toliko sjajni da smo pogurali ekipu da stigne i tih 7 golova zaostatka, i ne samo da stigne, nego i da za vrlo kratko vreme uradi ono što je Požega radila tokom cele utakmice – bila nadmoćnija psihički.

Na mene je vrlo lep utisak ostavila igra Stefana Ilića, zahvaljujući, neočekivano, uspešnom (!) dodavanju lopte saigraču iza leđa. Gotovo mi se činilo da je u poslednje vreme vežbao čarolije s loptom, jer nikad dosad nije uspeo izvesti tako nešto.

Bio je i jedan skroz bezveze gol – Arsa je uspeo da odgurne loptu, ali pod nedovoljnim uglom, tako da je ipak završila u našoj mreži.

Bilo je neočekivanih isključenja – ne sećam se da je Petar Petrović ikad dobio isključenje, a ni da nije bio jedan od boljih strelaca na utakmici. A, eto, desilo se i jedno i drugo.

Iako nismo pobedili, bitno je da nismo ni izgubili, te smo ostali s bar jednim bodom. U zavisnosti od toga kako je prošla Vojvodina zavisi ko je sada prvi na tabeli. Ukoliko su pobedili u ovom kolu, a imaju bolju gol razliku od nas, Novosađani bi bili prvi na tabeli. Po onome što trenutno nalazim na netu, danas se igrala samo ova utakmica, tako da ćemo sve rezultate i tabelu uopšte imati tek sutra uveče. Zasad imamo samo ovo:

1. Metaloplastika 7 5 1 1 173:158 11
2. Vojvodina 6 4 1 1 151:132 9
3. Partizan Belgrad 6 3 2 1 147:149 8
4. Spartak Vojput 6 2 1 3 148:146 5
5. Sloga 7 1 1 5 163:180 3
6. Crvena zvezda 6 1 0 5 138:155 2

Galeriju fotografija možete pogledati ovde. Moj telefon je konačno rešio da sarađuje sa mnom, pa ovog puta imam i više nego pristojne fotografije. Da li zato što je padala kiša, ili što je dnevno svetlo ulazilo u halu, ne znam, ali činjenica je da mi nikad nisu bile ovako dobre.