Na ravne časti sa gostima

U sedmom kolu plejofa za rukometaše, u utakmici u Šapcu, u subotu, 14. maja, požeška Sloga igrala je nerešeno sa ekipom Metaloplastike – 27: 27. Pred oko 1600 gledalaca  u SH Zorka,  Sloga je pokazala dominaciju tokom celog toka meča, pa je tako nakon serije poraza u prvom delu takmičenja pokazala da je ravnopravan partner i sa vodećim u ovom takmičenju.

MP-Sloga_20160514 (27)

Tim Slaviše Lakovića vodio je od početka utakmice, ne dozvolivši Vukovićevim izabranicima da osete prednost domaćeg terena. Završivši prvo poluvreme sa tri gola razlike (15: 12), Požežani su protivniku  stavili do znanja da je revanš za poslednji poraz u duelu sa Šapčanima na vidiku. Drugo poluvreme opravdalo je kvalitet i polet gostiju te se razlika u jednom trenutku povećala i na osam golova. Odlični Milenković na golu, Pavlović i Petrović, nosili su ekipu iz Požege do trijumfa. Međutim, od 50. minuta, serijom golova Metaloplastika sa pet razlike stiže do izjednačenja. U zadnjem napadu šansu za preokret imao je Ilić, ali bez uspeha, te su ekipe podelile bodove.

Igrač utakmice bio je golman Aleksandar Milenković na strani Sloge i Mladen Ivanović na strani Metaloplastike.

Istakli su se strelci: kapiten Milan Pavlović sa 8, Petrović Ilija sa 6 golova u ekipi Sloge, a Ivanović Mladen sa 7, i Ilić Stefan sa 6 pogodaka na strani Šapčana.

RK Metaloplastika : Maksimović, Dragićević 1, Milovanović 1, Aleksić, Golubović 3, Došen, Ilić 6, Ostojić 5, Arsić (7 odbrana), Jezdimirović, Mitrović 1, Đukić, Dakić 1, Ivanović 7, Petrović, Marinović 2.
RK Sloga: Raković, Milićević 4, Stevanović 4, Delibašić, Spasić 1, Pernar, Milinković (20 odbrana), Petrović 6, Pavlović 8, Andrejević 2, Bojanić, Kaltak 1, Gojković 1, Dimitrijević.

Sudije: Goran Kovač (Kosovska Mitrovica) i Srđan Milosavljević (Zvečan)

Izvor: Pasaz