Voša i Metaloplastika u trci za titulom (VIDEO)

Pobede vodećeg dvojca u 8. kolu rukometnog plejofa, Vojvodina je bila bolja od Sloge u Požegi, 33:28, dok je Metaloplastika kao gost slavila u duelu sa Spartakom, 25:24.

I ovoga puta duel u Subotici bio je neizvestan, ali, za razliku od prethodnih sezona, Šapčani su ovoga puta odneli važne bodove.

Gosti su bolje počeli susret u Dudovoj šumi i poveli sa 4 gola razlike zahvaljujući raspoloženom Ostojiću. Sa druge strane, precizni Đekić i borbeni Jelić vratili su Subotičane u igru, a Ljubojević je promašio kontru za izjednačenje na isteku 30. minuta.

Odmah na startu drugog dela, Metaloplastika je ponovo stekla 3 gola prednosti, ali ih brzo i izgubila, a Spartak je posle nekoliko propuštenih šansi za izjednačenje ipak stigao do preokreta zahvaljujući najboljem strelcu ekipe, Bojanu Županjcu, i probuđenom golmanu Abadžiću.

Krilo Subotičana u nekoliko teških situacija matirao je reprezentativca Arsića i Spartak je poveo 10 minuta pre kraja susreta. No, više živaca u finišu susreta imao je najbolji pojedinac susreta Stefan Ilić koji je sa dva gola u finišu Metaloplastici doneo šestu pobedu u plejofu.

Šapčani su i dalje izjednačeni sa Vojvodinom na čelu tabele, ali Novosađani imaju prednost zbog boljeg učinka u međusobnim duelima.

U poslednjoj utakmici 8. kola plejofa, u četvrtak, u Beogradu igraju Partizan i Crvena zvezda.