Šapčani lako protiv Zvezde, Metaloplastika ostala u borbi za titulu (VIDEO)

U utakmici koja je imala veći značaj za domaću ekipu na kraju više nego zaslužena pobeda Metaloplastike.

08 CZ - MP Jezdimorovic Nikola

Metaloplastika – Crvena zvezda 30:25 (15:9)Hala Zorka. Gledalaca: 1.000. Sudije: Milenko Alimpijević i Zdravko Crnjanski (oba Bačka Palanka). Sedmerci: Metaloplastika 4 (4), Crvena zvezda 7 (7). Isključenja: Metaloplastika 4 minuta, Crvena zvezda 4 minuta.METALOPLASTIKA: Maksimović, Dragićević 6, Datukašvili 2, Milovanović 7, Golubović, Došen 2, Ilić 2, Ostojić 4, Aleksić, Arsić (12 odbrana), Jezdimirović 1, Mitrović 1, Dakić 1, Ivanović, Petrović 2, Marinović 2.

CRVENA ZVEZDA: Janketić, Šotić 5, Bojičić 2, Dragutinović, Gačević 2, Antelj, Nastić, Pavlović 3, Zlatanović, Todorović 1, Nikolić, Babić 2, Kljajić 10, Leovac.

Šapčani su od prvog minuta bili u vođstvu, u nekim trenucima imali i sedam golova prednosti. Već u 10. minutu je bilo jasno da gosti iz Beograda nemaju šta da traže na ovom meču.

Šapčani su igrali snažno i mirno, vodili najpre 6:1, a potom i 11:5, da bi na odmor otišli sa plus šest.

Ni u nastavku meča se ništa nije promenilo, domaća ekipa je imala dosta raspoloženih igrača, što je u svakom pogledu donosilo rezultat. Kako je utakmica odmicala, tako se i prednost Metaloplastike povećavala.

U redovima gostiju ponovo je najbolju partiju pružio mladi Aleksa Kljajić. Ova pobeda Šapčane ostavlja u trci za prvo mesto i borbi za titulu prvaka.