3. kolo RSLS: slabo protiv Zvezde (28:33)

Ako se po jutru dan poznaje, ova sezona biće veoma teška. Iskreno se nadam da će u toku narednih nekoliko meseci Veselin Vuković biti u stanju da od momaka koji trenutno čine prvu postavu napravi tim koji bi mogao parirati ostalim klubovima superlige. Jer, sinoć nas Zvezda nije pobedila jer je objektivno bila jača. Pobedila nas je jer su naši momci na terenu bili veoma smušeni, preplašeni, nespremni. A nije da bi ovo Vukoviću bilo prvi put da pokuša takav poduhvat. Videli smo ga na delu kada je 2011. doveo mušku reprezentaciju do medalje na evropskom prvenstvu čiji smo domaćin bili; a videli smo da je i prošle godine, nakon debakla u finalu Čelendža 2014 (poplave, sećate se), za samo godinu dana uspeo da osvoji Kup. Dakle, prethodni rezultati idu mu u prilog, i iskreno se nadam da će tako nastaviti. Ali, da bi uspeo u tome, mora i u klubu situacija da se sredi što pre.

Utešno je videti da se klub aktivirao povodom sajta.

sajt-mp-21-9-2016

Valjda ćemo, kad ga ponovo puste u rad, znati ko čini tim ove godine, i da li je Kobajino, Maksino i Ivanovićevo odsustvo sa prethodnih utakmica samo privremeno. Neka lica su mi na terenu bila poznata, ali džaba, ne znam ko su. Ne piše im na dresu, nema sajta… Ne znam ko je u ekipi!

Ko je od sinoć svraćao na fejs, video je da sam pisala rezultat tokom utakmice. Zvezdini igrači na samom početku stvorili su razliku koju je, ispostavilo se, do kraja utakmice bilo veoma teško stići. U 20. minutu rezultat je bio 5:11, i dotad su obe ekipe imale po jedno isključenje, a Metaloplastika realizovala 1 od 2 sedmerca. U 27. minutu, na 8:15, Vuković prekida igru tajmautom, dva minuta kasnije to čini i trener Zvezde, pri rezultatu 10:17. Tad smo čuli i himnu Metaloplastike s razglasa. Na poluvremenu i dalje 6 golova razlike, 11:17.

U 38. minutu razlika i dalje nedostižnih 6 golova: 15:21, a Zvezdini navijači razvijaju transparent DRINA NIJE GRANICA REFERENDUM JE PRVA STANICA, i to prate pesmom PUŠI KURAC, KO TE JEBE, MOŽE SRPSKA I BEZ TEBE, FEDERACIJO, FEDERACIJOOO.

mp-zvezda_24-9-2016-14

Ne znam za ostale, ali meni takve pojave na utakmicama odaju utisak da (navijačima) nije bitno gde su, već da iskažu svoje stavove po svaku cenu. Nisu prekidali bubnjanje i navijanje tokom cele utakmice. Toliko da se zapitam koja je poenta i tog bubnjara, ako celu utakmicu provede lupajući u bubanj leđa okrenutih terenu.

Onda dolazi 45. minut, i prelomni trenuci. Metaloplastika uspeva da razliku smanji na 4 gola i rezultat svede na 20:24. Najbliže da istopi tu razliku MP je bila pred kraj drugog poluvremena, kada je ostala u zaostatku od samo 3 gola. Ali, i trener Zvezde znao je da prekine tu seriju (2 gola) tajmautom koji je i te kako pomogao da se rezultat vrati na staro. U jednom trenutku sam se zaista i ponadala dobroj, staroj taktici ovog kluba da se tokom cele utakmice ispipava teren, čak i gubi, i onda u završnici razlika polako istopi i preokrene. Ali nema Arse. I kako nam nedostaje… Ali, hajde, daćemo priliku Bomeštaru da se dokaže.

Onda je postalo jasno da se rezultat neće promeniti. Pred sam kraj, 26:31, pa na 1.44 do kraja 28:32, i na kraju 28:33.

Halu sada krasi transparent: wp_20160924_19_24_48_pro

Igra se na plavoj podlozi (mogli su je bar oprati kako dolikuje) prekrivenoj logoima sponzora:

mp-zvezda_24-9-2016-36

A igrači – u starim dresovima. Isto tako, hala je u stanju raspada! Nisam na to do sinoć obratila pažnju.

mp-zvezda_24-9-2016-1

Pomenula bih još neke stvari. Jedini razlog zbog kog je sinoć bilo publike jeste Zvezda. Igrom tokom prethodnih utakmica, od početka sezone, Metaloplastika zaista nije mogla privući veću publiku ni na ovu utakmicu. Opet, publika na tribinama C i D. Zvezdini navijači, njih oko 100, u delu A. Iznad njih, širinom celih tribina, RK METALOPLASTIKA OSVAJAČ KUPA 2016. Čak i da zanemarimo estetski i gramatički aspekt poruke (estetski jer natpis nije u sredini, a gramatički jer između METALOPLASTIKA i OSVAJAČ treba da stoji crta), lepo je i to što je konačno staklo na toj strani tribina zatvoreno, tako da i ubuduće, kad se utakmice budu igrale na dnevnom svetlu, moći će se gledati i moći će se fotografisati uspešnije nego dosad.

Ali, tu je još jedan detaljčić… Opet, nije mi jasno kako niko ne razmišlja o tome. Publika i kamere su na istim tribinama. Jeste da kamera tako skoro sve vreme u kadru može da ima taj transparent o osvajaču Kupa 2016, ali ako stanje s publikom ostane kao dosad, iste te kamere će UVEK snimati prazne tribine (osim kad ih zauzmu Zvezdini ili Partizanovi navijači).

Za kraj, moju skromnu galeriju fotografija možete pogledati ovde.