Rukometaši Spartak Vojputa bolji od prošlogodišnjeg vicešampiona (FOTO)

Spartak Vojput – Metaloplastika 30:19 (17:8)

Hala sportova u Subotici. Gledalaca: oko 1.000. Sudije: Branislav Nenadović i Darko Stefanović. Sedmerci: Spartak Vojput 4/3, Metaloplastika 2/2. Isključenja: Spartak Vojput 12. min, Metaloplastika 6. min.

Spartak Vojput: Kosović, Kojadinović, Ristić, Đekić 3, Nikolić 1, Perović 3, Stevanović 2, Potpara 3, Medić 1, Delibašić, Petrović, Radosavljević 7, Županjac 3, Jelić 5, Rakocija, Abadžić 1.

Metaloplastika: Dragićević 2, Vorkapić 5, Milovanović 2, Dakić 2, Dragutinović, Srdanović 1, Došen 1, Maruinović, Protić, Petrović, Bomaštar, Milenković, Đukić 6, Mitrović, Mićić, Jevtić.

Rukometaši Spartak Vojputa lakše nego što su očekivali savladali su ekipu Metaloplastike, prošlogodišnjeg vicešampiona sa 30:19. Subotičani su lako kontrolisali celu utakmicu i na kraju zasluženo slavili.

Putari su u meč ušli sa velikom željom, što se vrlo brzo odrazilo na rezultat. U četvrtom minutu imali su prednost od 3:0, nakon što su gol pogodili Radosavljević, Potpara i Jelić. Odličnom igrom u odbrani u 14. minutu imali su prednost od 6 golova, 10:4. Raspoložen je bio i golman Abadžić koji je igračima ulivao dodatno samopouzdanje. Golom Potpare subotičani su tri minuta kasnije imali prednost od osam golova, 12:4. Prvi deo završen je sa dva brza gola odličnog Radosavljevića za 17:8.

I na ovoj utakmici klub je uz pomoć prijatelja Caffe Pizzerie Don nagradio jednog posetioca. Mladi rukometaš Spartak Vojputa, Željko Peić Tukuljac bacio je loptu u publiku a najsretniji koji je uhvatio loptu dobio je poklon vaučer za Don Family pizzu.

U nastavku utakmica ista slika na terenu. Usledila je mini serija subotičana za dvocifrenu prednost, 20:8. U listu strelaca upisao se i golman Abadžić koji je sa svog gola u 36. minutu savladao protivničkog golmana za 23:9. Deset minuta pre kraja susreta rezultat je bio 27:13. Trener domaćih Slaviša Laković priliku je tada dao i mlađim igračima. Iskoristili su to gosti i preko Nikolića i Đukića smanjili na 28:16. Međutim, Perović je ubrzo odgovorio i povećao na 29:16, pet minuta pre kraja. Utakmica je okončana ubedljivom pobedom putara 30:19.

Izvor: Subotica.info